Đovinko i Ljorente vratili Juve na +8

Aktuelni šampion slavio i u Udinama i napravio možda i ključni korak ka odbrani Skudeta
Sebastijan Đovinko, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 14.04.2014. 21:06h

Šanse da Juventus ne odbrani titulu su iz dana u dan sve manje, reklo bi se da i ne postoje.

Sve dok "stara dama" rutinski, kao večeras protiv Udinezea, pobjeđuje mečeve na stadionima širom Apenina...

Juve je slavio na "Friuliju" rezultatom 2:0, i to na krilima fudbaler koji je čitave sezone uglavnom bio epizodista - igrač utakmice je bio Sebastijan Đovinko, strijelac prvog pogotka u 16. minutu.

Popularni Atomski mrav je i nakon toga mučio odbranu "zebri", imao je još nekoliko šansi da se upiše (pogodio je stativu u drugom poluvremenu), da bi u 82. minutu morao da napusti terebn zbog povrede.

Tada ga je zamijenio Mirko Vučinić...

Šampion, inače, nije imao problema u Udinama, sve je riješio u prvom dijelu u kojem je domaćin bio pogubljen u defanzivi.

Tako je samo osam minuta nakon pogotka Đovinka mrežu zatresao i Fernando Ljorente nakon gužve u kaznenom prostoru.

Tim Antonija Kontea je tako odbranio prednost od osam bodova od Rome, kojoj ni serija od sedam pobjeda zasada nije omogućila da ugrozi "staru damu" na liderskoj poziciji.

Do kraja prvenstva je ostalo još pet kola.