Fiorentina povela, Inter pobijedio

Esteban Kambijaso, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.09.2013. 21:10h

Derbi 5. kola Serije A potvrdio je da je Inter ponovo ima tim za velika djela - "nerazuri" su na "Đuzepe Meaci" savladali Fiorentinu (2:1), iako je "viola" vodila.

Heroj je bio Brazilac Žonatan Moreira, koji je u 83. minutu primio loptu i zakucao je u mrežu zemljaka Neta.

Tim iz Firence je poveo u 60. minutu, nakon što je Đuzepe Rosi sa penala postigao peti gol u Seriji A. Izjednačio je vječni Esetban Kambijaso 12 minuta kasnije, da bi potpuni preokret režirao 27-godišnji desni bek.

Stefan Savić je odigrao svih 90 minuta i bio najbolji u odbrani Fiorentine, dok je Marko Bakić meč gledao sa klupe.

Inter je ovom pobjedom preuzeo 2. mjesto na tabeli Serije A, sa 13 bodova, koliko imaju Napoli i Juventus.

U prvih pet kola, perfektan učinak ima samo Roma, a Fiorentina je ostala peta sa 10 bodova...