Gol Jovetića u Rimu, Juventus u 91. minutu do plus 9

Golom Emanuelea Đakerinija u 91. minutu, "stara dama" je savladala Kataniju i stekla devet bodova prednosti nad Napolijem
4 komentar(a)
Stevan Jovetić, Foto: REUTERS
Ažurirano: 10.03.2013. 22:08h

Fiorentina je nadigrala Lacio u Rimu i vratila se u trku za Ligu šampiona - "viola" je slavila sa 2:0, a jedan od dva gola dao je Stevan Jovetić

Jovetić je do 12. pogotka u Seriji A ove sezone stigao u 20. minutu nakon što ga je u šansu izbacio Borha Valero, a ubrzo nakon toga je imao dobru šansu i da udvostruči prednost.

Ipak, ono što je propustio crnogorski as nije Adem Ljajić - nekadašnji igrač Partizana je iz slobodnog udarca u 50. minutu postavio konačan rezultat.

U pobjedi je učestvovao i Stefan Savić koji je odigrao cijeli meč...

Inter je opet pokazao koliko je nemoćan. Mjeru "crno-plavima" uzela je i Bolonja u Milanu, a gol odluke dao je Alberto Đilardino u 57. minutu.

Deset utakmica prije kraja prvenstva, Juventus je stigao na prag 29. titule - golom Emanuelea Đakerinija u 91. minutu, "stara dama" je savladala Kataniju i stekla devet bodova prednosti nad Napolijem.

Navijači na "Juventus areni" su znali da Napoli gubi 2:0 na gostovanju Kjevu, zbog čega su u finišu davali fenomenalnu podršku ljubimcima.

Pritisak je uspio, pošto se omaleni vezista u sudijskoj nadoknadi najbolje snašao u gužvi u šesnaestercu i pogodio za delirijum.

Mirko Vučinić je igrao do 76. minuta.

Napolitanci su nastavili sa lošim igrama, zbog čega su u Veroni lagano poraženi. Kjevo je već u prvom poluvremenu stekao dva gola viška, a gosti su šansu propustili u 58. minutu - Edinson Kavani je iznudio penal nakon faula Dainelija, ali je Puđoni zaustavio šut urugvajskoj napadača.

Upisana su i dva het-trika - po tri puta su pogađali Viktor Ibarbo i Amauri u pobjedama Kaljarija i Parme.

Lacio - Fiorentina 0:2