Hajduk prvi finalista u Gabeli

Hajduk je poveo pogotkom nekadašnjeg fudbalera Budućnosti Ivana Vukovića u 57. minutu. Izjednačio je Miličević i izborio jedanaesterce, a Vuković je bio strijelac i u penal seriji
50 pregleda 1 komentar(a)
Giga Vuković, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 03.02.2013. 14:57h

Fudbaleri splitskog Hajduka plasirali su se u finale Memorijalnog turnira „Andrija Anković” u Gabeli.

Hajduk je danas u polufinalnom meču, nakon boljeg izvođenja jedanaesterca, savladao Zrinjski iz Mostara 6:5.

Utakmica je u regularnom toku završena neriješeno 1:1.

Hajduk je poveo pogotkom nekadašnjeg fudbalera Budućnosti Ivana Vukovića u 57. minutu.

Izjednačio je Hrvoje Miličević u 88. minutu i izborio jedanaesterce.

Vuković je bio strijelac i u penal seriji.

Rival Hajduka u finalu biće bolji iz duela podgoričke Budućnosti i domaćeg GOŠK-a.

Finalni, kao i meč za treće mjesto, na programu su sjutra.

Turnir u Gabeli igra se u znak sjećanja na proslavljenog fudbalera bivše Jugoslavije, Andriju Ankovića.

On je karijeru počeo u Gabeli, gdje i rođen, a potpunu afirmaciju stekao je u Hajduku u čijem je dresu odigrao 326 zvaničnih utakmica i postigao 250 golova.

Za reprezentaciju Jugoslavije odigrao je osam utakmica i postigao jedan gol.

Bio je član reprezentacije koja je osvojila zlatno odličje na Olimpijskim igrama u Rimu i učesnik Svjetskog prvenstva u Čileu 1962. godine.