Iguain odgovorio Romi: Napoli ne da drugo mjesto

Franćesko Toti, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 02.05.2016. 21:16h

Napoli ne da drugu poziciju, a izgleda da će borba sa Romom trajati do posljednjeg trenutka ove sezone.

Napolitanci su uz dva gola Gonsala Iguaina savladali Atalantu sa 2:1 i tako "poništili" preokret Rome koja je ranije danas pobijedila Đenovu, čak na dva sata i preuzela drugu poziciju koja vodi direktno u Ligu šampiona.

"Azuri" se, ipak, ne predaju, a imaju i velikog asa kakav je Iguain, koji čini da ciljevi postanu realnost, pa je nakon 36. kola razlika ostala ista - Napoli ima dva boda više.

A Franćesko Toti je opet bio tvorac preokreta Rome u trenutku kada je izgledalo da se "vučici" ne piše dobro - kapiten je sada golom učestvovao u osvajanju tri boda u Đenovi (3:2).

Rimljani su u 65. minutu gubili sa 2:1, kapiten je ušao u igru nekoliko minuta ranije i već u 77. izjednačio - uradio je to na sebi svojstven način, golom iz slobodnog udarca.

Tri boda gostima donio je Stefan El Šaravi u 87. minutu poslije odlične asistencije Edina Džeka.

Prethodno, Roma je povela sa 1:0 (strijelac Mohamed Salah), a "grifoni" preokrenuli golovima Panajotisa Tahcidisa i Luke Pavoleti.

Napoli do kraja gostuje Torinu i dočekuje Frozinone, a Roma na "Olimpiku" igra sa Kjevom i ide Milanu...