Inter i sa rezervistima siguran protiv Kaljarija, trećeligaš izbacio Đenovu

1 komentar(a)
Inter, Foto: Inter.it
Ažurirano: 15.12.2015. 22:49h

Palasio u 24, Brozović u 71. i Perišić u 80. minutu, bili su strijelci za Inter u pobjedi lidera Serije A protiv Kaljarija sa 3:0, u osmini finala Kupa Italije.

Milanski tim je zasluženo slavio, iako je Kaljari bio u igri do 71. minuta, a u 51. minutu je propustio priliku za izjednačenje, kada je Pizakane pogodio stativu.

Za trenera Intera Roberta Manćinija Kup Italije ima poseban značaj, jer je više od bilo koga drugoga osvajao trofeje u ovom takmičenju (šest kao igrač, četiri kao trener), ali je jasno da prvenstvo, ipak, ima prioritet, zbog čega je Inter večeras igrao u kombinovanom sastavu.

Stevan Jovetić je meč odgledao sa klupe.

Inter će u četvrtfinalu igrati sa boljim iz duela između Napolija i Verone.

Iznenađenje je priredila Alesandrija, trećeligaš, koja je eliminisala Đenovu sa 2:1, nakon produžetaka.

Junak pobjede tima koji je prethodno izbacio i Palermo, bio je rezervista Rikardo Bakalon, golom u 114. minutu utakmice.

Gosti su poveli u 47. minutu preko Manuela Marasa, ali je drugom minutu nadoknade vremena Leonardo Pavoleti donio Đenovi produžetke.

Alesandrija će u četvrtfinalu igrati sa boljim iz duela Roma - Specija.