Juve lako osvojio Bolonju za drugo mjesto, spektakl io šest golova u Bergamu

Atalanta i Lacio odigrali bez pobjednika - 3:3
2 komentar(a)
Blez Matuidi Juventus, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.12.2017. 21:56h

Vrh tabele Serije A se potpuno promijenio nakon 17. kola - Napoli je lider, prvi pratilac mu je Juventus koji je pobijedio u Bolonji (3:0) i preuzeo drugo mjesto od Intera, do juče prvoplasirane ekipe u italijanskom šampionatu.

"Stara dama" tako ima bod manje od Napolitanaca, isto toliko više od Intera (kojem je Udineze nanio prvi poraz u sezoni), a do trijumfa na "Dal'Ari" vodili su je Miralem Pjanić, Mario Mandžukić i Blez Matuidi.

Torinski tim je u prvom poluvremenu s dva gola tandema Pjanić-Mandžukić krunisao dominaciju i primakao se pobjedi, koju je u nastavku prvim pogotkom u dresu Juvea osigurao francuski vezista.

Juve u posljednjih šest utakmica (još od poraza od Sampdorije sa 3:2) nije primio gol ni u Seriji A ni u Ligi šampiona.

Odbrana je pronašla način da izađe na kraj sa rivalima kao što su Barselona, Napoli, Inter...

"Odbranu ne čine četvorica igrača i golman, već cijeli tim. Evidentno je da smo u tom segmentu napredovali i da postoji balans u igri koji želimo", rekao je trener Juvea Masimilijano Alegri.

Naredni rival šampiona je Roma - taj meč se igra u subotu u Torinu.

"Roma je kandidat za Skudeto, kao i Napoli i Inter. Rimljani igraju dobro, primaju malo golova i očekujem još jedan veliki meč", kazao je Alegri.

Isti broj golova kao u Bolonji viđen u mreži Milana na gostovanju u Veroni (opširnije OVDJE), dok je Valter Zenga upisao prvi trijumf na klupi Krotonea, i to protiv Kjeva - 1:0.

Spektakularan meč su odigrali Atalanta i Lacio u Bergamu - viđeno je šest golova i na kraju nije bilo pobjednika (3:2).

Domaćin je vodio sa 2:0, potom i 3:2, ali su Rimljani nekako izbjegli poraz...

Sasuolo je bio bolji od Sampdorije u gostima (1:0), a pogodaka nije bilo u duelu Fiorentine i Đenove.

Benevento - Spal 1:2

Kremonezi (autogol) 59 - Flokari 64, 73.

Atalanta - Lacio 3:3

Kaldara 19, Iličić 22, 50 (penal) - Milinković-Savić 27, 35, Alberto 79.

Odigrano u subotu: Roma - Kaljari 1:0, Torino - Napoli 1:3, Inter - Udineze 1:3.