Juve osvojio Milano, Jovetić starter u pobjedi Intera

52 pregleda 1 komentar(a)
Pol Pogba, Foto: Reuters
Ažurirano: 09.04.2016. 21:00h

Šestom pobjedom zaredom u Seriji A Juventus je pokazao da mu nema ravnog na Apeninima, a ovaj trijumf je vjerovatno za navijače "stare dame" i najslađi.

Četvorostuki uzastopni šampion je savladao Milan na "San Siru" sa 2:1 i sada, uz meč više, ima devet bodova prednosti u odnosu na Napoli koji sjutra dočekuje Veronu.

Loše je počelo za velikana iz Torina u Gradu mode - Milan je dominirao i poveo golom Aleksa u 18. minutu, prije i poslije gola je imao nekoliko velikih šansi... A onda - preokret.

Prvo je Mario Mandžukić iskoristio grešku Alesija Romanjolija i u 27. minutu izjednačio, a tri boda Juveu donio je Pol Pogba u 65. kada je poslije kornera matirao Đanluiđija Donarumu.

Bio je ovo samo uvod u okršaj dva tima u finalu Kupa Italije koje se igra 21. maja na rimskom "Olimpiku".

Pedeseti gol Maura Ikardija u 100. meču u dresu Intera donio je milanskom klubu tri boda na gostovanju Frozinoneu na stadionu "Matuza".

Domaćin je imao bolje šanse, ali je pobjednik riješen u 74. minutu kada je Stevan Jovetić počeo akciju, Ivan Perišić centrirao, a Ikardi glavom zatresao mrežu i potpisao trijumf.

Jovetić je bio starter prvi put još od milanskog derbija koji je odigran 31. januara, a u tri navrata je i sam bio blizu pogotka...

Naš napadač je zamijenjen u 90. minutu kada je Roberto Manćini šansu dao Rodrigu Palasiju.

Milan - Juventus 1:2