Juve pobjedom proslavio titulu, nova bruka Milana, Lacio bolji od Intera

5 komentar(a)
Juventus, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.05.2016. 20:53h

Juventus je nakon prethodnog kola obezbijedio odbranu Skudeta, ali je danas rutinskom igrom ipak dva puta pogodio mrežu Karpija i čestitao navijačima titulu na svom terenu.

Ernaneš, prvijencem u dresu "stare dame" u 42. minutu, i potom Simone Zaza u 80, uveličali su slavlje, u kojem je počasni gost bio i crnogorski as u najjačoj košarkaškoj ligi, Nikola Vučević.

Silvio Berluskoni je smijenio Sinišu Mihajlovića, ali Milan pod vođstvom Kristijana Brokija igra još slabije.

Nakon Karpija, sa "San Sira" je bod odnio još jedan davljenik, Frozinone.

Tim iz regije Lacio je dva puta imao dva gola prednosti, ali su "rosoneri" do boda stigli golovima Karlosa Bake u 50, Luke Antonelija u 74. i Žeremija Meneza iz penala u 92. minutu.

Mario Baloteli je početkom drugog poluvremena, kod rezultata 2:0, promašio penal, a je onda u 95. pogodio prečku za trijumf.

Milan je od dolaska Brokija savladao Sampdoriju u gostima, a onda je potonuo protiv timova koji su u zoni ispadanja.

Između remija sa Karpijem i Frozinoneom na najvećem italijanskom stadionu, doživio je poraz od Verone, koja je jedini siguran učesnik Serije B za sljedeću sezonu.

Ništa bolje u ovom kolu nije prošao ni Milanov gradski rival - Inter je izgubio od Lacija u Rimu sa 2:0.

Miroslav Klose u 8. i Antonio Kandreva iz penala u 83. riješili su sve u Vječnom gradu.

Stevan Jovetić je bio na terenu do 72. minuta, a imao je i najbolju šansu za izjednačenje u prvom poluvremenu.

Palermo je vezao drugi trijumf i sada se izjednačio sa Karpijem na 17. mjestu. Na Siciliji je pala Sampdorija, pogotkom Vaskesa i autogolom Krstičića.

Imaju po 35 bodova, s tim što bi ako do kraja ostanu isti Karpi ostao u ligi zbog boljeg međusobnog duela.

Rezultati 36. kola

Lacio - Inter 2:0 (Klose 8, Kandreva (penal) 83)

Juventus - Karpi 2:0 (Ernaneš 42, Zaza 80)

Milan - Frozinone 3:3 (Baka 50, Antoneli 74, Menez 90+2. penal - Paganini 2, Kragi 44, Dionizi 55)

Empoli - Bolonja 0:0

Palermo - Sampdorija 2:0 (Vaskes 19, Krstičić 85. autogol)

Sasuolo - Verona 1:0 (Pelegrini 58)