Juventus "zelen" za Atletiko, Real jedva slomio Ludogorec

Atletiko Madrid, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 01.10.2014. 20:54h

Završeni su mečevi 2. kola Lige šampiona. Atletiko Madrid, Arsenal i Bajer Leverkuzen vratili su se "u život" nakon poraza u prvim mečevima, a Borusija Dortmund i Real novim pobjedama se učvrstili na vrhu.

Real se mučio u Sofiji protiv Ludogoreca, otpor "zelene šume" slomio je Benzema tek u 77. minutu.

Liverpul je izgubio u Bazelu i zakomplikovao situaciju, a podvig je napravio Malme, koji je golovima Rozenberga srušio Olimpijakos i ostvario prvu pobjedu u Ligi šampiona.

Kraj!!!

90. min: Četiri minuta nadoknade na "Visente Kalderonu". Kraj na ostalim mečevima.

82. min: Malme potvrđuje pobjedu protiv Olimpijakosa, opet je pogodio Rozenberg.

79. min: Treći gol za Borusiju u Briselu, drugi gol Adrijana Ramosa - 0:3... Klop je odahnuo.

77. min: Konačno Real! Rezervisrta Benzema (počeo Ćićarito) slomio je otpor Ludogoreca na stadionu "Vasil Levski" u Sofiji. Asistirao je Marselo.

75. min: Atletiko vodi! Maltene iz ničega, u utakmici bez prave šanse za gol, Arda Turan je poturio nogu na centaršut Huanfrana i slomio otpor Juventusa.

70. min: Borusija Dortmund potvrđuje pobjedu u Briselu. Ćiro Imobile je ovoga puta bio asistent, a strijelac Ramos. Anderleht je na koljenima.

64. min: Treći gol za "farmaceute", Hakan Čalhanoglu je povećao na 3:1 protiv Benfike.

63. min: Buruk Jilmaz je pogodio sa bijele tačke, Galatasaraj je smanjio u Londonu na 4:1.

62. min: Salvio je smanjio na 2:1 za Benfiku u Leverkuzenu.

60. min: Golman Arsenala Šćešni skrivio je penal nad Burukom Jilmazom i zaradio crveni karton.

53. min: Bazel vodi protiv Liverpula. Gol Štrelera.

52. min: Het-trik Danija Velbeka, 4:0 za Arsenal protiv Galatasaraja.

Počela su druga poluvremena.

Kraj prvih poluvremena.

44. min: Tvrda utakmica u Madridu, Juventus bez problema odolijeva protiv Atletiko Madrida.

42. min: Kakav kiks odbrane Olimpijakosa, Malme vodi golom Rozenberga.

41. min: 3:0 za Arsenal protiv Galatasaraja, upisao se i Aleksis Sančes nakon sjajnog solo-prodora.

30. min: Drugi gol Danija Velbeka na "Emirejtsu", Arsenal vodi 2:0 protiv Galatasaraja.

25. min: Gol za Bajer Leverkuzen. Benfiku je načeo Kisling.

24. min: Novi penal za Real! Kristijano Ronaldo je opet preuzeo odgovornost - za razliku od 8. minuta ovoga puta nije pogriješio. Real je izjednačio na 1:1.

22. min: Poveo je Arsenal, protiv Galatasaraja. Pogodio je Velbek na dodavanje Aleksisa Sančesa.

10. min: Real je odmah dobio zlatnu šansu da izjednači, ali šta se dogodilo - golman Ludogoreca Stojanov odbranio je penal Kristijanu Ronaldu! Prethodno je fauliran Modrić.

6. min: Kakav šok za Real u Sofiji, Ludogorec je poveo sa 1:0. Nakon kornera, pogodio je Marselinjo.

4. minut: Gol za Borusiju u Briselu protiv Anderlehta. Pogodio je Ćiro Imobile na asistenciju Kagave.

Utakmice su počele!

Večeras se igraju mečevi 2. kola Lige šampiona u grupama A, B, C i D.

Derbi je na "Visente Kalderonu", gdje finalista LŠ Atletiko Madrid juri pobjedu protiv Juventusa nakon neočekivanog poraza od Olimpijakosa u Atini na startu.

Trener "kolćonerosa" Dijego Simeone odlučio se za sastav: Moja, Huanfran, Miranda, Godin, Ansaldi, Tijago, Koke, Saul, Arda Turan, Raul Garsija, Mandžukić.

Masimilijano Alegri je, na drugoj strani, odabrao da meč počnu Bufon, Kaseres, Bonući, Kjelini, Lihtštajner, Pogba, Markisio, Vidal, Evra, Tevez, Ljorente.

Biće uzbudljivo i na "Emirejtsu" u Londonu - Arsen Venger slavio 18. godišnjicu na klupi Arsenala, a njegovim "tobdžijama" treba pobjeda nakon poraza od Borusije u Dortmundu prije 14 dana.