Kakva forma Antoana Grizmana - sedam golova za 180 minuta, Atletiko prišao Barsi na minus četiri

Valensija stala u Bilbaou, derbi Andaluzije odigrali su Malaga i Sevilja, a gosti su slavili rezultatom 1:0
62 pregleda 3 komentar(a)
grizman, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.02.2018. 22:32h

Antoan Grizman je u prva 24 kola postigao osam, a za 180 posljednjih minuta - sedam golova.

Nakon het-trika protiv Sevilje (5:2), francuski napadač upisao je poker u duelu sa Leganesom, u još jednoj sjajnoj igri Atletika.i pobjedi 4:0.

"Kolćonerosi" su smanjili zaostatak za Barselonom na četiri boda i naoštrili se za nedjeljno gostovanje na "Nou kampu".

Katalonci bi, međutim, sjutra trebalo da imaju lak posao na Kanarskim ostrvima, protiv Las Palmasa, bila bi senzacija da duel sa najbližim pratiocem ne dočekaju sa bezbjednih plus sedam.

Valensija je u Bilbaou prekinula niz od tri uzastopne pobjede, pa je Real uprkos porazu od Espanjola ostao na trećem mjestu.

Iako su poveli u sjajnim golom Kondogbije, koji je sa 20 metara pogodio gol, "slijepi miševi" mogu da budu zadovoljni remijem 1:1.

Atletik je u 36. minutu imao idealnu šansu da izjednači, ali je golman Neto odbranio penal Adurizu.

Brazilski golman je bio nemoćan u 49. minutu, kada je De Markos efektnim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio donji lijevi ugao.

Derbi Andaluzije odigrali su Malaga i Sevilja, a gosti su slavili rezultatom 1:0. Malagi je ovo već 11. utakmica zaredom bez pobjede, na trijumf čeka još od 10. decembra 2017.

Sevilja je pobjedom zauzela peto mjesto na tabeli sa 42 boda.

Hetafe je lako savladao Deportivo, rezultatom 3:0. Ništa se u La Korunji nije promijenilo dolaskom Klarensa Sidorfa na klupu. Njegov tim ne zna za pobjedu od 9. decembra prošle godine.

Atletiko Madrid - Leganes 4:0