Karabag ide na APOEL, Maribor slavio poraz u produžecima

2191 pregleda 0 komentar(a)
Fudbaleri Maribora
Ažurirano: 31.07.2019. 22:04h

Šampion Azerbejdžana Karabag biće protivnik fudbalerima APOEL-a u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Kiprani su sinoć eliminisali Sutjesku.

Ekipa koju sa klupe predvodi Gurban Gurbanov, nekadašnji “krvnik” reprezentacije SCG u kvalifikacijama za Euro 2004, lako je u revanšu savladala Irski Dandalk (3:0), nakon 1:1 na Ostrvu prošle sedmice. Dva gola dao je Španac Romero, jedan Brazilac Ailton.

Rozenborg je izbacio BATE Borisov - golovima Helanda iz penala u 73. i Soderlunda u 85. minutu Norvežani su sanirali poraz iz Bjelorusije (2:1) prošle sedmice.

Protivnik Norvežanima biće Maribor, koji je u dramatičnom meču, poslije produžetaka, eliminisao švedski AIK, iako je izgubio u revanšu - 3:2.

Nakon 90 minuta je bilo 2:1 za Šveđane, kako je završena prva utakmica, da bi domaćin u dodatku poveo 3:1.

U 117. minutu Rumun Kretu postigao je gol za prolaz Maribora.

Kopenhagen je, očekivano, upisao još jednu pobjedu protiv TNS-a iz Velsa (1:0, nakon 2:0 na Ostrvu) i izborio dvomeč sa Crvenom zvezdom.