Kraj serije Mančestera: Samo bod za "đavole" u Stouku

Bez povrijeđenog Vejna Runija, Mančester junajted odigrao 1:1 na gostovanju Stouku
Jang, Foto: Reuters
Ažurirano: 24.09.2011. 19:23h

Mančester siti ponovo se izjednačio na vrhu tabele sa Mančester junajtedom, nakon što su "đavoli" na gostovanju Stouku prosuli prve bodove ove sezone - završilo se neriješeno 1:1.

Vejn Runi je ostao u svlačionici zbog povrede zadnje lože, a kada se već u 9. minutu meča povrijedio Ćićarito (zamijenio ga Oven) bilo je jasno da četu Aleksa Fergusona čeka težak posao na stadionu "Britanija".

Nije pomogao ni gol Nanija, koji se u 27. minutu prošetao kroz odbranu odbranu gostiju i lijepo plasirao loptu sa ivice šesnaesterca. Jednostavno, Stouk je bio dovoljno dobar da postigne gol - Piter Krauč je sjajnim udarcem glavom u 52. minutu postavio konačnih 1:1.

Oba tima su do kraja meča mogli do pobjede, ali su mreže mirovale. Najveću šansu imao je Rajan Gigs, koji je u sudijskoj nadoknadi opalio volej pored gola.

Nakon šest odigranih kola nema neporaženih u Premijer ligi. Dva tima iz Mančestera drže prvo mjesto sa po pet pobjeda i po jednim remijem.