Lacio prekinuo seriju Intera: "Nebesko-plavi" u polufinalu

Milanski tim poražena nakon devet trijumfa u nizu
3 komentar(a)
Inter - Lacio, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 31.01.2017. 22:07h

Interova serija od devet pobjeda u svim takmičenjima završena je eliminacijom iz Kupa Italije.

Bolji od milanskog tima bio je Lacio koji je na "Đuzepe Meaci" pobijedio rezultatom 2:1, pa je Inter poražen prvi put još od 2. decembra i meča protiv Napolija u Seriji A.

U sjajnom meču Lacio je na poluvremenu vodio sa 1:0 golom Felipea Andersona, promašio je još dvije velike šanse da dotuče rivala, a onda je Lukas Biglia u 56. minutu iskoristio penal koji je skrivio Žoao Miranda nad Ćirom Imobileom.

Brazilac je dobio i crveni karton, ali daleko od toga da je meč bio riješen.

All Goals & Highlights HD - Inter 1-2 Lazio 31... by jason-pitt1

Inter je potom jurio na gol Rimljana, stvorio tri velike šanse (istina, imao je jednu i Lacio iz kontranapada), a tračak nade domaćinu prvo je dao Stefan Radu koji je dobio drugi žuti karton, a onda i Marcelo Brozović pogotkom glavom u 84. minutu.

Rezultat se, ipak, do kraja nije mijenjao...

U polufinalu se igraju dva meča, a Lacijali sada čekaju Romu, koja ne bi trebalo da ima problema sa Ćezenom...

Poznat je već jedan polufinalni par - sastaće se Napoli i Juventus.