Lacio produbio krizu Milana na San Siru

Lacio je četvrti sa 21 bod, dok je MIlan 11. sa 13 bodova
1895 pregleda 0 komentar(a)
Rebić i Lulić, Foto: Antonio Calanni

Ni promjena trenera nije dala željeno - Milan je nastavio da posrće i pod palicom Stefana Piolija. Krizu "roso-nera" na San Siru je produbio Lacio 2:1.

U 25. minutu gosti su došli do prednosti golom Ćira Imobilea, 100. pogotkom u dresu Lacija u svim takmičenjima, a 13. pogotkom ove sezone u Seriji A, i vodeći je striejlac šampionata.

On je sjajno utrčao na centaršut Lazarija i glavom nebranjivo pogodio.

Samo tri minuta kasnije Bastos je grudima skrenuo loptu u mrežu svog tima, pa je Milan izjednačio. U 40. minutu Čalhanoglu je probao direktnim šutem iz kornera, ali je Strakoša sjajnom intervencijom sa gol linije odbranio udarac veziste Milana.

I baš kada se, prema ritmu igre, očekivalo da će remijem biti zadovojni i jedni i drugi, Duarte je nespretno odbio loptu glavom, Luis Alberto je prihvatio i sjajnim pasom izbacio Koreu, koji nije promašio sa desetak metara u 83. minutu.

Lacio je sada četvrti sa 21 bod, koliko imaju Atalanta i Kaljari, dok Roma ima bod više.