Bajern ima priliku da iskoristi poklon Ajntrahta, koji je savladao lidera
732 pregleda 0 komentar(a)
Ajntraht
Ajntraht
Ažurirano: 25.01.2020. 17:36h

Lajpcig će ostati lider nakon 19. kola, ali koliku će bodovnu zalihu imati zavisiće od utakmice Bajern - Šalke na Alijanc areni od 18,30 sati.

Golom Almamija Turea u 48. minutu, Ajntraht je pokazao Lajpcigu koliko je teško doći do Salatare. Za konačnih 2:0 za Ajntraht pobrinuo se Filip Kostić u četvrtom minutu nadoknade.

UIkoliko slavi, Bajern će lideru Lajpcigu prići na samo bod zaostatka.

Menhengladbah je slavio protiv Majnca 3:1 i prišao je lideru na dva boda. Gosti su poveli u 11. minutu preko Šveđanina Kvajsona, Francuz Plea je izjednačio u 24. a 50 minuta kasnije je dao gol za preokret. Konačnih 3:1 u finišu je postavio Nihaus.

Herta je golom Mehmedija gubila od 68. minuta u Volfsburgu, ali je preokretom slavila ekipa Jirgena Klinsmana.

Preokret su potpisali Torunariga u 74. i Lukebakio u 90. minutu.

Frajburg je kući iznenađujuće poražen od Paderborna 2:0, dok je Union Berlin sa 2:0 savladao Augsburg. Vodeći gol za ekipu iz Berlina na startu nastavka je postigao Neven Subotić.