Greška golmana Vilkera Farinjesa uništila nade Venecuele, „gaućosi” slavili 2:0
4470 pregleda 0 komentar(a)
Lautaro Martines slavi gol sa Lionelom Mesijem, Foto: Reuters

U polufinalu 46. Kopa Amerike u Belo Orizonteu sudariće se dvije najveće južnoameričke sile, Brazil i Argentina.

„Gaućosi” su u Rio de Žaneiru savladali Venecuelu 2:0 i izborili duel sa „selesaom”, koji je u noći između četvrtka i petka nakon penala izbacio Paragvaj.

Argentinci su poveli već u 10. minutu. Serhio Aguero je šutirao, u gužvi se odlično snašao Lautaro Martines i petom skrenuo loptu, čime je prevario nemoćnog Vilkera Farinjesa.

Napadač Intera je u 48. minutu pogodio i stativu, da bi poslije toga „vinotinto” bacio sve karte na napad.

Možda je i oštećen, jer sudija Vilmar Roldan i njegovi pomoćnici iz VAR sobe nisu smatrali da je Huan Fojt napravio penal nad Darvinom Maćisom, iako nije ni dodirnuo loptu, već udario krilo Kadisa...

Imao je veliku šansu i Ronald Ernandes, da bi sve bilo odlučeno u 74. minutu - Aguero je šutirao, 21-godišnji Farinjes očajno intervenisao, a rezervista Đovani lo Selso lako pogodio praznu mrežu.

Sat nakon ponoći po našem vremenu igra se derbi četvrtfinala, Kolumbija - Čile, dok će u subotu od 21 čas igrati Urugvaj - Peru.