Lion slavio, čeka se PSŽ

Lion je na otvaranju dana 35. kola najjače lige u Francuskoj bez problema upisao tri nova boda protiv Evijana
Grenije i Lakazet, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.05.2015. 21:09h

Lion je na otvaranju dana 35. kola najjače lige u Francuskoj bez problema upisao tri nova boda protiv Evijana, pa će oči „lavova” biti budne do posljednjeg duela, u kojem Pari Sen Žermen gostuje Nantu.

Tek, Lion sa utakmicom više ima isti broj bodova sa „svecima”, pa će se trka udvoje za šampionsku titulu nastaviti.

Na „Žerlanu” je sve bilo gotovo do poluvremena, pošto se nakon gola oporavljenog Grenijea u 20. minutu, 18 minuta kasnije u strijelce upisao i nezaobilazni Lakazet, najbolji strijelac šampionata sa 26 golova.

A PSŽ ima čemu da se nada u Nantu, pošto je napokon istekla suspenzija Zlatanu Ibrahimoviću.

Najviše je, ipak, danas profitirala Bastija, koja je pobjedom nad favorizovanim Sent Etjenom na Korzici, obezbijedila opstanak. Novi kiks upisao je i Bordo, koji je sa svega dva boda u posljednja tri kola izgubio trku za mjesto koje vodi u Ligu Evrope.

Rezultati: Bastija - Sent Etjen 1:0 (Ajite 84), Gengam - Reims 2:0 (Buve (penal) 62, Mandan 90+4), Lorijen - Bordo 0:0, Monpelje - Ren 0:0, Nica - Kaen 1:1 (Eduardo 41 - Benezet 15). Lion - Evijan 2:0 (Grenije 20, Lakazet 38). Sjutra: Lil - Lens (14 h), Monako - Tuluz (17 h), Nant - PSŽ (21 h). Petak: Mec - Marsej 0:2.