Liverpul drhtao i slavio, Junajted nastavio niz

1107 pregleda 0 komentar(a)
Salah postiže treći gol za Liverpul, Foto: Reuters
Ažurirano: 19.01.2019. 18:12h

Liverpul je drhtao, ali na kraju ostvario pobjedu protiv Kristal palasa - 4:3 i nastavio šampionski put.

Da će lider imati težak put vidjelo se u 34. minutu, kada je Palas poveo nakon prodora i asistencije Zahe, te lijepe realizacije Taunsenda.

Početkom drugog poluvremena izjednačio je Mohamed Salah – hitro je reagovao Egipćanin, na odbijenu loptu, koju je iz prve proslijedio u mrežu.

Brzo je Liverpul i preokrenuo. Roberto Firmino se snašao u šesnaestercu, nekako izbjegao blok protivničkih igrača i pogodio donji lijevi ugao.

Kristal Palas se nije predao, a odbrana Liverpula zakazala u 65. minutu – loše je branila prekid, Džejms Tomkins je glavom savladao Alisona.

Pobjedu “redsima” poklonio je golman Palasa Speroni, katastrofalnom reakcijom nakon ubačene lopte Milnera.

Speroni je skrenuo loptu ka svom golu, a Salah stigao da potvrdi pogodak.

Pobjedu je obezbijedio Sadio Mane u 93, a gosti preko Mejera završili goleadu na "Enfildu".

Mančester junajted je nastavio niz pod Oleom Gunarom Solskjerom - sedmu pobjedu zaredom, šestu u Premijer ligi, ostvario je nad Brajtonom 2:1.

Pol Pogba iz penala i sjajni Markus Rašdford donijeli su "đavolima" dva gola prednosti.

Gros je smanjio u 72. minutu, ali trijumf domaćina nije bio ugrožen.