Ludogorec izbacio Lacio, preokret Totenhema

U osmini finala igraće AZ Alkmar - Anži, Ludogorec - Valensija, Porto - Napoli, Lion - Viktorija Plzenj, Totenhem - Benfika, Sevilja - Betis, Bazel - Salcburg i Juventus - Fiorentina
2 komentar(a)
Ludogorec, Foto: Beta AP
Ažurirano: 27.02.2014. 22:28h

Bugarski Ludogorec napravio je veliko iznenađenje eliminisavši rimski Lacio, u šesnaestini finala Lige Evrope.

Današnji revanš je završen neriješeno 3:3, što je bugarskom timu bilo dovoljno za prolaz u osminu finala, jer je Ludogorec u prvom meču u Rimu slavio 1:0.

Golove za Lacio postigli su Balde Keita u prvom, Brajan Perea u 54. i Miroslav Klose u 82. minutu. Strijelci za Ludogorec bili su Roman Bezjak u 67. minutu, Hristo Zlatinski u 78. i Pedro Žunjinjo u 88, što je bio i odlučujući gol za prolaz.

Totenhem je preokretom prošao u osminu finala, u zanimljivom meču koji je odigran na londonskom Vajt Hart Lejnu, gdje je ukrajinski Dnjepar branio minimalnu prednost i bio na korak od uspkeha.

Kada su gosti poveli sa 1:0 sve je govorilo da će ga i ostvariti, međutim, Totenhem je zaigrao odlično u nastavku i zasluženo slavio nakon velikog preokreta, uz dva gola Emanuela Adebajora.

Ruski Anži je nakon 0:0 kod kuće slavio u gostima protiv belgijskog Genka sa 2:0. Juventus je bez problema još jednom pobijedio Trabzon, dok je Valensija sačuvala dva gola viška protiv kijevskog Dinama igrajući na Mestalji bez golova.

Olimpik Lion prošao je dalje minimalnom pobjedom kod kuće, nakon remija bez golova u prvom meču.

Veliko iznenađenje priredila je Viktorija Plzenj trijumfom u Donjecku sa 2:1, nakon remija kod kuće. Strijelci za goste bili su Danijel Kolar u 29. minutu i Milan Petržela u 32, dok je gol za Šahtjor postigao Luis Adriano u 88.

Porto je eliminisao Ajntraht iz Frankfurta zahvaljujići većem broju golova u gostima. U revanšu je bilo 3:3, u prvom meču 2:2.

Iznenađenje u revanšu priredio je i Betis, pošto je večeras u Kazanju savladao domaći Rubin sa 2:0, i prošao dalje jer je u prvom meču u Sevilji bilo 1:1. Trijumf Betisa najavio je Nono pogotkom u završnici prvog dijela susreta, a obezbijedio je Kastro 20 minuta nakon odmora.

Neočekivani uspjeh u Ligi Evrope mogao bi da bude podsticaj španskom timu u daljoj borbi za opstanak u Primeri, gdje je na začelju tabele sa samo 14 bodova iz 25 utakmica.

Salcburg je ponovo "isprašio" Ajaks, Maribor je pretrpio častan poraz u Sevilji, dok je Napoli rutinski savladao Svonsi i prošao dalje.

Rezultati revanša šesnaestine finala

Rubin - Betis 0:2, prvi meč 1:1, dalje ide Betis

Napoli - Svonsi 3:1, prvi meč 0:0, dalje ide Napoli

Sevilja - Maribor 2:1, prvi meč 2:2, dalje ide Sevilja

Šahtjor Donjeck - Viktorija Plzenj 1:2, prvi meč 1:1, dalje ide Viktorija Plzenj

Ludogorec - Lacio 3:3, prvi meč 1:0, dalje ide Ludogorec

Salcburg - Ajaks 3:1, prvi meč 3:0, dalje ide Salcburg

Bazel - Makabi Tel Aviv 3:0, prvi meč 0:0, dalje ide Bazel

Ajntraht Frankfurt - Porto 3:3, prvi meč 2:2, dalje ide Porto

Genk - Anži 0:2, prvi meč 0:0, dalje ide Anži

Valensija - Dinamo Kijev 0:0, prvi meč 2:0, dalje ide Valensija

Benfika - PAOK 3:0, prvi meč 1:0, dalje ide Benfika

AZ Alkmar - Liberec 1:1, prvi meč 1:0, dalje ide AZ Alkmar