Luka Rotković je razlog nepobjedivost Dinama iz Minska

507 pregleda 1 komentar(a)
Luka Rotković, Foto: Dinamo Minsk
Ažurirano: 13.05.2016. 19:58h

Dinamo iz Minska ne zna za poraz u Bjelorusiji, jer je nakon dvije pobjede vezao pet remija. I opet je "džoker" treneru Vuku Rašoviću sa klupe bio crnogorski internacionalac, Luka Rotković.

On je ušao sa klupe u 75. minutu gostovanja u Mikaševićima, pri vođstvu domaćeg tima od 1:0. A Rotković je spasao svoj tim prvog poraza golom u prvom minutu sudijske nadoknade. Posao Dinamu otežalo je isključenje Biukova koji je u 19. minutu skrivio penal za vođstvo domaćina

Rotković je bio strijelac i u remiju na "Borisov areni" (3:3), kada je svom timu donio bod protiv favorizovanog BATE Borisova u trećem minutu sudijske nadoknade. Tada je u igru ušao u 80. minutu.

Za 27-godišnjeg crnogorskog i napadača Dinama iz Minska, današnji gol je drugi u najjačoj ligi Bjelorusije, a njegov klub se sa 11 bodova nalazi na petom mjestu sa osam bodova manje od vodećeg BATE Borisova