Mladost zaustavila Sutjesku, Melunović presudio Rudaru, Zeta se provukla u Danilovgradu

Dečić u finišu do prve pobjede, Kom remizirao četvrti put zaredom
Budućnost, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 26.08.2017. 19:18h

Sutjeska je izgubila prve bodove u prvenstvu - nakon serije od četiri trijumfa, tim Nikole Rakojevića igrao je 1:1 protiv Mladosti kraj Bistrice.

Nikšićani su poveli golom Markovića, izjednačio je Novović, a do kraja oba tima pokušala da pobijede.

Opasniji je bio domaći, nekoliko dobrih šansi, posebno u finišu, imala je Sutjeska, ali su gosti sačuvali bod.

Mladost je bez pobjede od prvog kola, u posljednja četiri meča osvojila samo tri boda.

Budućnost je ostvarila treću pobjedu u nizu, treći i na svom terenu, pred praznim tribinama – šampion je savladao Rudar, golom Alena Melunovića, koji je ovog ljeta došao u Podgoricu iz Pljevalja.

“Plavi” su bili bolji u prvom poluvremenu, mogli i ubjedljivije da vode, imali nekoliko dobrih šansi, a najbolju nije iskoristio Janko Simović, koji je promašio penal.

U nastavku su se gosti nekoliko puta primakli izjednačenju, ali nisu uspjeli da izbjegnu poraz.

Zeta je tri kola bez pobjede, a može da bude zadovoljna što se iz Danilovgrada vratila sa bodom.

Kom Eurozox je i četvrtu utakmicu zaredom završio remijem – ovoga puta bez golova sa Grbljem na svom terenu.

Dečić je u dramatičnom meču ostvario prvu pobjedu. Golom Save Gardaševića u posljednjim trenucima meča, slavio je protiv Petrovca 2:1, koji je doživio četvrti vezani poraz.

Od 19 i 15 je najzanimljiviji susret 5. kola. Sutjeska, jedini tim sa maksimalnim učinkom, ugostiće posrnulu Mladost.

Budućnost – Rudar 1:0 - kraj