Najbolji start Sevilje od 1984. godine, Barsina čista petica

Osvajač Lige Evrope je mogao da ima i perfektan učinak, ali je na startu sezone dozvolio Valensiji da uzme bod, iako je imala gol i igrača manje.
Sevilja, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.09.2014. 21:07h

Sevilja je prodala Ivana Rakitića, Alberta Morena i Federika Fasija, ali i dalje ruši sve prepreke u Španiji - tim Unaija Emerija je na gostovanju Kordobi došao do trećeg trijumfa u nizu (3:1) i zabilježio najbolji start u Primeri od sezone 1984/1985!

Sevilji su pobjedu u derbiju Andaluzije donijeli su Karlos Baka sa dva i Stefan Mbija s jednim golom.

"Crveno-bijeli" su nakratko preuzeli i 1. mjesto na tabeli, ali se Barselona sa stilom vratila na vrh, pošto je u gostima savladala Levante sa 5:0.

Nejmar je otvorio goleadu u 34. minutu, a 10 minuta kasnije je mrežu "pocijepao" Rakitić sa 20-ak metara. U drugom poluvremenu su redom pogađali Sandro Ramires, Pedro Rodriges i Lionel Mesi, koji će gostovanje u predgrađu Valensije pamtiti po promašenom penalu.

Bio mu je to četvrti nerealizovani udarac sa bijele tačke u Primeri, ali je prvi put promašio cijeli gol.

Rajo Valjekano je vodio 2:0 na gostovanju Viljarealu, ali je “žuta podmornica”, žargonski rečeno, krenula svom snagom ka površini i slavila sa 4:2.

Espinosa i Musaćo su izjednačili, a za potpuni preokret se sa dva pogotka pobrinuo rezervista Lusijano Vijeto. Oba puta asistent je bio Rus na pozajmici iz Real Madrida, Denis Čerišev.

Levante - Barselona 0:5 (Nejmar 34, Rakitić 44, Sandro 57, Pedro 64, Mesi 77)

Kordoba - Sevilja 1:3 (Garsija 83 - Baka 8, 88 (penal), M'Bija 72)

Sosijedad - Almerija 1:2 (Kastro 85 - De la Bela (autogol) 30, Dos Santos 51)

Viljareal - Rajo 4:2 (Espinosa 33, Musaćo 62, Vijeto 74, 87 - Kakuta 22, Bueno 29)