Liverpul protutnjao kroz Barnli i oborio klupski rekord, nevjerica u Londonu, Aguero nosio šampiona

2374 pregleda 0 komentar(a)
Maunt iz Čelsija u šoku nakon izjednačenja, Foto: DAVID KLEIN
Ažurirano: 31.08.2019. 20:32h

Liverpul je ostvario četvrtu pobjedu, Mančester siti bio ubjedljiv protiv Brajtona, a Čelsija opet kiksao - utisci su subotnjeg dijela Premijer lige.

"Redsi" su protutnjali Barnlijem - 3:0 i zadržali maksimalan učinak, ostvarili ujedno 13. uzastopni trijumf u prvenstvu, računajući i prošlu sezonu, što je klupski rekord.

Napadač domaćih Kris Vud je u 33. minutu pogodio svoju mrežu, da bi ubrzo Sadio Mane povisio na 2:0.

Konačan rezultat postavio je Firmino.

Siti je sa 4:0 savladao Brajton, uz dva gola i asistenciju Serhija Aguera.

Frenk Lampard, sa druge strane, još čeka na pobjedu na "Stamford bridžu" - nakon Lestera, bod je uzeo i Šefild junajted - 2:2, i to nakon sigurnih 2:0 na poluvremenu.

Tejmi Ejbraham je sa dva gola donio Čelsiju ubjedljivu prednost, da bi gosti smanjili početkom nastavka, a autogolom Zume u 89. minutu došli do remija.

Vest Hem je bio bolji od Noriča 2:0, Lester od Bornmuta 3:0, a Kristal Palas od Aston Vile 1:0.

Nije bilo pobjednika u meču Njukasl - Votford 1:1.

U prvom meču dana Sautempton i Mančester junajted su igrali takođe 1:1.