Nigerija šokirala Obalu Slonovače, Burkina Faso u polufinalu

Obala Slonovače tako ni nakon 21 godinu nije dobila šansu da osvoji kontinentalno takmičenje - posljednji put (i jedini do sada) bila je najbolja 1992.
1 komentar(a)
Nigerija, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 03.02.2013. 21:34h

Glavni favorit na Kupu afričkih nacija i tim koji je igrao ubjedljivo najbolji fudbal na turnir pakuje kofere - Obala Slonovače je izgubila od Nigerije sa 2:1 i takmičenje Crnog kontinenta završila u četvrtfinalu.

Nigerijci su poveli golom Emanuela Emenikea u 43. minutu, Čejk Tiote je izjednačio u 50, a veliku trijumf "lavovima" obezbijedio je Sandej Mba 12 minuta prije kraja utakmice u Rustenburgu.

"Davali su nam male šanse, gotovo nikakve, jer smo igrali protiv vrhunskog tima. Ipak, karakter mojih momaka je napravio razliku. Ovo je Nigerija kakvu želim", rekao je selektor Stefen Keši.

S druge strane, Nigerijci imaju dva trofeja, a posljednji su osvojili 1994. godine.

Rival Nigeriji u polufinalu je Mali - taj meč se igra u srijedu u Durbanu.

Posljednji polufinalista je Burkina Faso, koja je nakon produžetaka savladala Togo sa 1:0.

Jedini gol na stadionu "Mbombela" u Nelspruitu postigao je napadač Rena Džonatan Pitroipa u 105. minutu.

Protivnik Burkini Faso u polufinalu biće Gana.