Omladinci ubjedljivo poraženi u Finskoj

Već nakon osam minuta bilo je 2:0, a nakon pola sata - čak 4:0 za Fince. Poraz naše selekcije ublažio je Alija Krnić
2 komentar(a)
Marko Burzanović, Foto: FSCG
Ažurirano: 25.08.2015. 18:41h

Mlađa omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je sa 4:1 u duelu sa Finskom u Tameli.

Prvi meč selekcije koja je imala gotovo godinu dana pauze obilježile su greške koje su Finci iskoristili da dođu do visoke prednosti.

Već nakon osam minuta, naime, bilo je 2:0, a nakon pola sata - čak 4:0 za domaće.

Poraz naše selekcije ublažio je Alija Krnić, takođe u prvom poluvremenu. Asistirao mu je Dino Mušanović.

"Bez obzira što je ovo prva utakmica ove generacije nakon gotovo godinu dana pauze, nisu se smjele desiti greške koje je protivnik na najbolji način iskoristio i došao do ubjedljive pobjede. Ipak, imali smo i periode tokom kojih su igrač pokazali da se i od ove generacije mogu očekivati dobri rezultati. Treba istaći činjenicu da su Finci bili bolji, da su fizički spremniji što je bilo presudno u današnjem susretu. Ostaje nam i drugi meč u kojem ćemo pokušati da eliminišemo propuste koje smo danas pravili i da odigramo bolje. Kao što sam istakao ranije ovaj prijateljski dvomeč poslužiće nam da provjerimo sviih 18 igrača i vidimo na koga možemo računati za buduće akcije, rekao je selektor Aleksandar Miljenović za sajt FSCG.

Drugi meč igra se u četvrtak u 16 časova.