Palermo šokirao Milan, Savić pogodio u porazu "viole"

Crnogorski defanzivac postigao prvi gol u Seriji još od decembra 2012. kada je bio strijelac upravo protiv Sampdorije
62 pregleda 0 komentar(a)
Stefan Savić, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 02.11.2014. 21:52h

Stefan Savić je poslije skoro dvije godine (još od decembra 2012) postigao gol u Seriji A, opet je baš kao i tada to uradio protiv Sampdorije, ali nije donio sreću Fiorentini koja je poražena glatko u Đenovi.

Sampdorija je slavila rezultatom 3:1 i opet preuzela treće mjesto, a crnogorski reprezentativac je pogodio poslije kornera Borhe Valera glavom u 45. minutu kada je smanjio na 2:1.

Prethodno je Samp poveo iz sumnjivog penala (strijelac Anđelo Palombo), potom "viola" nije iskoristila još sumnjiviji (Serhio Romero odbranio Gonsalu Rodrigesu), a tačku na utakmicu je stavio Eder 12 minuta prije kraja...

Savić je od ljeta 2012, od kada je stigao u Toskanu iz Mančester sitija, postigao tri gola u Seriji A, i sva tri protiv Sampdorije...

Milan je razočarao, Palermo oduševio u Gradu mode - Sicilijanci su s dva brza gola (autogol Sapate i pogodak Dibale) šokirali "rosonere" i do kraja bez većih problema sačuvali pobjedu.

A goleada je viđena u Udinama, i na kraju se radovao gost - Đenova je postigla četiri pogotka protiv Udinezea i upisala treću vezanu pobjedu nakon što je bila bolja od Kjeva i Juventusa.

U duelima Kjeva i Sasuola odnosno Torina i Sampdorije nije bilo pogodaka.

Kjevo - Sasuolo 0:0

Sampdorija - Fiorentina 3:1 (Palombo 27 (penal), Rico 43, Eder 78 - Savić 45)

Torino - Atalanta 0:0

Udineze - Đenova 2:4 (Di Natale 1, Vidmer 41 - Markeze 21, Falke 24, Matri 54, Kučka 87)

Milan - Palermo 0:2 (Sapata (autogol) 23, Dibala 26)