Partizan odolio u Litvaniji, Hajduk osvojio Sofiju, podvig Spartaka, debakl Sarajeva

50 pregleda 0 komentar(a)
Partizan, Foto: Partizan.rs
Ažurirano: 02.08.2018. 19:13h

Dva kluba nekadašnje „velike četvorke“ SFRJ fudbala su izborile plasman u 3. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Nakon što je u Beogradu srećno pobijedio Trakai autogolom (1:0), Partizan je već u 9. minutu u Viljnusu dozvolio Valentinu Jeriomenku da lako anulira prednost.

Tada je tim Miroslava Đukića zaigrao malo bolje i stigao do izjednačenja u nadoknadi prvog poluvremena, kada je štoper Nemanja Miletić pogodio nakon kornera.

Beograđani su u 53. minutu ostali sa igračem manje, jer je Sejduba Suma dobio drugi žuti karton, ali skromni Litvanci nisu mogli ništa da urade, pa je ostalo 1:1.

Partizan će u 3. kolu vjerovatno igrati sa danskim Norsjelandom, koji je oba puta dobio AIK sa 1:0.

Hajduk je nakon 1:0 u Splitu danas i u Sofiji pobijedio Slaviju sa 3:2. „Bili“ su tri puta vodili, a pobjedu je obezbijedio Mijo Caktaš u 87. minutu.

Prošao je i šampion BiH Zrinjski, koji je nakon 0:0 u Mostaru danas pobijedio Valetu na Malti sa 2:1.

U 3. kolu je i subotički Spartak, koji je kompletirao senzaciju protiv Sparte iz Praga.

Nakon 2:0 u Bačkoj, "golubovi" su danas u glavnom gradu Češke gubili 2:0, ali su pogotkom Bojana Čečarića iz penala u 75. minutu izborili konačnih 2:1 i prolaz u narednu rundu.

Pravi debakl doživjelo je Sarajevo, koje je na Koševu izgubilo čak 8:0 od Atalante, nakon 2:2 u Bergamu.

Ispao je i Željezničar, koji je nakon 2:1 u Sarajevu izgubio i u revanšu od Apolona na Kipru (3:1).