Pljevljaci spretno do šeste pobjede

"Iako nijesam zadovoljan igrom, moram da budem zadovoljan zbog osvojenih bodova", rekao je Dragan Radojičić, trener Rudara.
Rudar - Mogren, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 18.09.2011. 06:58h

Nakon 1:1 u Kup okršaju pod Golubinjom, Rudaru je trebalo samo tri dana da se revanšira Grbljanima pobjedom na njihovom terenu - Pljevljaci su zabilježili šesti uzastopni trijumf u prvenstvu i napravili sjajnu uvertiru pred derbi jeseni sa ekipom Budućnosti.

"Nijesmo na pravi način iskoristili umor fudbalera Grblja. No, iako nijesam zadovoljan igrom, moram da budem zadovoljan zbog osvojenih bodova", rekao je Dragan Radojičić, trener Rudara.

Grbljani su bili motivisani u uvodu meča - u 5. minutu Bećirović je sa preko 20 metara snažno šutirao i pogodio prečku, dok se tri minuta kasnije Kajević našao sam pred gostujućim golom, ali je njegov slab udarac zaustavio golman Mijatović.

Uslijedio je odgovor Pljevljaka, a ispostavilo se i gol odluke - Igor Ivanović je pobjegao domaćoj odbrani, a potom lobovao golmana Radulovića u 10. minutu.

Domaćin je pokušavao da učini nešto više i nakon toga, ali su fudbaleri Rudara uspješno kontrolisali situaciju.

U nastavku je Rudar imao inicijativu, a već u 53. minutu Mrdak (koji je zamijenio Stojanovića), propustio sjajnu šansu da otkloni sve dileme. Radulović je bio siguran tada, kao i u još dva navrata, kada je zaustavio pokušaje Ivanovića i Vlahovića, koji je odlično izveo slobodni udarac.

Grbljani su imali šansu Vukovića u 78. minutu (golman Mijatović je bio siguran), dok je Milić glavom šutirao pored gola.

"Kada se propuste šanse na početku, onda kao po pravilu stiže kazna. Naši mladi fudbaleri nijesu izdržali, Rudar je zasluženo pobijedio. No, ukoliko budemo kompletni u revanšu u Kupu, mislim da možemo da napravimo rezultat koji će nas odvesti dalje", kazao je Zoran Tripković, trener Grblja.

Grbalj - Rudar 0:1

Radanovići - Stadion Grblja. Gledalaca: 200. Sudija: Miloš Bošković (Podgorica). Pomoćnici: Veselin Radunović (Nikšić), Dragiša Drljević (Berane). Strijelac: Ivanović u 10. minutu. Žuti kartoni: N. Radulović, Vuković, Jovanović, Bećirović (Grbalj), Nestorović (Rudar).

Grbalj: M. Radulović 7, N. Radulović 6 (Magud 6), Mikijelj 6, Simunović 6, Vuković 6, Glavan 5 (Nikolić 5), Jovanović 5, Kajević 5, Milojko 5,5, Bećirović 6 (Marjanović), Milić 5.

Rudar: Mijatović 7, Jovanović 6, Alić 6, Nestorović 6, Adžić 7, Brnović 7 (Sekulić), Vlahović 7,5, Ivanović 7,5, Radusinović 6,5, Popović 6,5 (Šljivančanin 6), Stojanović 6 (Mrdak 5).