Prva velika žrtva: PSV već ostao bez elite

3382 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje fudbalera Bazela, Foto: FC Basel

Drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona donijelo je i prvu veliku žrtvu - PSV neće igrati u grupnoj fazi.

Holandski klub poražen je u revanšu od Bazela 2:1, a Švajcarci idu dalje zbog više datih golova u gostima - u Ajndhovenu je bilo 3:2 za domaćina.

Komer je u osmom minutu doveo Bazel u vođstvo, sredinom prvog dijela izjednačio je Bruma, da bi početkom nastavka Van Volfsvinkel donio prolaz svom timu.

Bazel u trećem kolu igra sa austrijskim LASK-om.

Dinamo iz Zagreba je u posljednjih 15 minuta došao do ubjedljivih 3:0 protiv gruzijskog Saburtala, golovima Oršića, Petkovića i Olma, tako da ukupnim rezultatom 5:0 ide dalje.

U trećoj rundi ga čeka Ferencvaroš, koji je nakon pobjede nad Valetom 3:1 kod kuće, u gostima stigao do remija 1:1.

Treće kolo donosi duel Seltika i Kluža.

Škotski tim je bio siguran protiv estonskog Kaljua (2:0 u revanšu), dok su Rumuni eliminisali Makabi iz Tel Aviva, remijem 2:2 u Izraelu, nakon pobjede od 1:0 na svom terenu.

Lagano je prošao i Olimpijakos, koga sada čekaju mečevi sa Bašakšehirom.