Realu pripao spektakl u Skoplju: Novi trofej za Zinedina Zidana

Prvak Evrope brani trofej u Superkupu
108 pregleda 0 komentar(a)
Kazemiro, Foto: Reuters
Ažurirano: 08.08.2017. 20:56h

Spektakl nije izostao u Skoplju - Real Madrid i Mančester junajted su opravdali očekivanja u utakmici za prvi evropski trofej u sezoni.

Slavio je aktuelni prvak Evrope - bilo je 2:1, a golove su postigli Kazemiro u prvom i Isko na startu drugog poluvremena.

"Merengesi" su bili bolji tim u Makedoniji, imali su nekoliko velikih prilika i da riješe meč, ali su se "crveni đavoli" vratili u igru u 62. minutu kada je Romelu Lukaku pogodio poslije šuta Nemanje Matića i smanjio na 2:1.

Nakon toga je i Kejlor Navas orbanio zicer Markusu Rašfordu za izjednačenje...

Realu je ovo četvrti trofej u Superkupu u istoriji, nakon što ga je osvajao i prošle godine, te 2002. i 2014.

Junajted je, s druge strane, ostao na jednom peharu iz 1991. iz ukupno četiri pokušaja.

Na terenu je posljednjih desetak minuta bio i Kristijano Ronaldo - najbolji igrač na planeti je zamijenio Karima Benzemu.

Tok meča

Kraj utakmice - Real je osvojio Superkup Evrope!

Roki je odredio sedam minuta nadoknade vremena a u prvom su viđene dvije sjajne šanse. Navas je odbranio udarac glavom Felainija, a De Hea je "skinuo" zicer Marku Asensiju u kontri.

81. minut - Kakva prilika za Junajted da izjednači! Navas je, međutim, odbranio šut Rašforda.

Do kraja meča je ostalo još 15 minuta, a Zidan je napravio dvije izmjene. Umjesto Bejla i Iska ušli su Asensio i Lukas.

62. minut - Goooool! Vraća se Junajted u igru - strijelac je Lukaku, sada je 2:1.

61. minut - Nova prilika za Madriđane. Sada je Bejl bio u prilici, ali je desnom nogom pogodio prečku.

Murinjo je napravio i drugu izmjenu. Sada je tu Felaini, izašao je Erera.

54. minut - Sada velika šansa za Junajted. Navas je odbranio šut Pogbe, a onda je veliku šansu promašio Lukaku.

52. minut - Gooooool! Real vodi sa 2:0, potpuno zasluženo - strijelac je Isko nakon što je odigrao dupli pas sa Bejlom.

I uvodni minuti nastavka pripadaju Realu. Probao je Kros sa 20 metara, ali je De Hea odbranio, a onda je izblokiran i Marselo.

Počelo je drugo poluvrijeme. Žoze Murinjo je napravio prvu izmjenu - Rašford je u igri umjesto Lingarda.

Kraj prvog poluvremena.

Romelu Lukaku je pokvario akciju Andera Erere, pošto se bespotrebno aktivirao iz ofsajd pozicije, a Pogba je loše šutirao pa "đavoli" nikako da ugroze gol Kejlora Navasa do kraja poluvremena.

Goooool! Real je poveo u 24. minutu preko Kazemira, koji je realizovao svoju treću šansu. Ovoga puta pozicija je sumnjiiva, pošto se čini da je strijelac bio u ofsajdu u momentu ubacivanja Karvahala.

Prečka Reala: Kros je sjajno izveo korner, a Kazemiro je sa šest metara glavom gađao u prečku.

Potom je krenula kontra pritivnika, ali je sebičnost Pola Pogbe upropastila situaciju tri na jedan.

Velšanin Garet Bejl je prvi zaprijetio, samo tri minuta nakon što je Đanluka Roki dao znak da utakmica poične. Bejl je bio neprecizan u sjajnoj šansi nakon kornera Tonija Krosa.

Počeo je meč u Skoplju, Real brani trofej u Superkupu.