Remi Juvea i Lacija, Vučinić "asistirao" Mauriju

Sjutra se na "Olimpiku" igra drugo polufinale - Roma u prvom meču dočekuje Inter, samo tri dana nakon prvenstvenog dvoboja na istom stadionu koji je završen bez pobjednika (1:1).
Stefano Mauri, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 22.01.2013. 22:32h

Šanse Lacija da u maju zaigra u finalu Kupa Italije na "Olimpiku" su mnogo veće nakon večerašnjeg meča sa Juventusom - Lacijali su dali gol, nisu izgubili (1:1), pa će narednog utorka na prepunom rimskom stadionu na sve načine napasti šampiona.

U ne pretjerano kvalitetnoj utakmici na krcatoj „Juventus areni” domaćin je donekle bio bolji tim - vodio je do 86. minuta (pogodak štopera Federika Peluza), imao je i šanse da udvostruči prednost (najveću je stvorio Arturo Vidal koji je pogodio stativu)...

A, onda, uslijedila je kazna - Antonio Kandreva je izveo korner, Mirko Vučinić (ušao u 77. minutu) odglumio asistenta i nesrećno glavom zahvatio loptu s prve stative i poslao je pravo do Stefana Maurija koji je matirao Marka Storarija i promijenio sve u ovom polufinalu.

Tako je Juve, istina desetkovan neigranjem Pirla, Đovinka, Asamoe, Kjelinija (vratio se Markizio, ali i povrijedio Bonući) upao u probleme, iako bi Antonio Konte vjerovatno i žrtvovao Kup samo da ne dođe do problema u prvenstvu...

"Gorak remi", napisao je torinski "Tutosport".

Ova dva rivala će revanš odigrati tek 17. aprila, iako je prvobitno taj duel bio zakazan za 30. januar.

Međutim, kako "vučica" dva dana kasnije igra sa Kaljarijem u Seriji A, a klub sa Sardinije nije želio da pristane na pomjeranje, Fudbalski savez Italije je odlučio da odloži meč u Kupu.