Reprezentativac Malte suspendovan na 10 godina

UEFA je proglasila Samuta krivim zato što je prije četiri godine uticao na konačan ishod utakmice koju je Norveška dobila sa 4:0.
3 komentar(a)
Samut, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.08.2012. 19:17h

Evropska fudbalska federacija (UEFA) suspendovala je na 10 godina reprezentativca Malte Kevina Samuta, jer je učestvovao u namještanju utakmice sa Norveškom u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2008.

Norvežani su posljednja tri gola postigli u periodu od 72. do 90. minuta, a zanimljivo je da je Samut na poluvremenu zamijenjen.

"Rekli su mi da otkrijem imena ostalih igrača i tako dobijem manju kaznu, ali ja ne znam ništa. Nisam kriv i nemam što da otkrivam," poručio je Samut najavivši žalbu na odluku UEFA.

UEFA je otkrila da je na ubjedljivu pobjedu Norveške bilo nekoliko visokih uplata, čak i po 200 hiljada eura.