Roma prokockala trijumf u Milanu

Roma je, naime, do posljednjih 15 minuta dominirala, vodila sa 2:1, jurila treći gol, a onda je strahovala do 93. i za jedan jedini bod
2 komentar(a)
Sali Muntari, Foto: Reuters
Ažurirano: 16.12.2013. 22:15h

Milan i Roma su podijelili bodove na "San Siru" (2:2) u derbiju koji je obilježio spektakularan finiš.

Roma je, naime, do posljednjih 15 minuta dominirala, vodila sa 2:1, jurila treći gol kojim bi riješila sve, a onda se sve okrenulo - strahovala je do 93. i za jedan jedini bod.

A, nakon što je Mario Baloteli u tom 93. promašio možda i najbolju šansu „rosonera” na utakmici Rimljani su preko Žervinja propustili odličnu priliku (šutirao sa 15 metara pored gola) da dođu do pobjede i približe se Juventusu koji je lider na trio boda.

Ovako, nakon 16 kola Juve ima pet bodova više, što je svakako razlika koja u ovom trenutku garantuje mir "staroj dami".

"Žalimo, izgubili smo dva boda, jer smo primili golove koje ne smijemo ako želimo da ostvarimo velike rezultate. Milan je tim sa mnogo klase, znate da moraju da stvore šansu, ali došli smo ovdje da pobijedimo i trebali smo. Ali, greške su nas koštale trijumfa", rekao je Mehdi Benatja, ponajbolji igrač "vučice" u derbiju.

Roma je povela u 13. minutu golom Matije Destra (odlično je asistirao Kevin Strotman), a Milan se vratio do poluvremena neobičnim golom Kristijana Sapate - Kolumbijac je na drugoj stativi nakon kornera loše zahvatio loptu glavom, ali mu se ona od koljena odbila u mrežu gola Morgana de Sanktisa.

U nastavku, Strotman je iskoristio penal koji je skrivio golman Gabrijel (na poluvremenu zamijenio Kristijana Abijatija) faulom nad Žervinjom, a bod je potpisao Sali Muntari u 77. minutu koji je pogodio rezantnim udarcem desnom nogom.

"Juve je pobjegao? Sezona je dugačka, tabela neka se gleda tek u maju. Za vrh konkuriše mnogo klubova, ali nas zanima isključivo šta ćemo mi uraditi", dodao je Benatja.

Milan - Roma 2:2 (Sapata 29, Muntari 77 - Destro 13, Strotman (penal) 52)