Šestica Bajerna u Berlinu, Kagava lansirao "milionere"

Bavarci deklasirali Hertu, dok je šampion savladao Verder golom odličnog Japanca u 8. minutu...
Ažurirano: 17.03.2012. 19:49h

Bajern je opet noćna mora za sve protivnike, samo dvije sedmice nakon što se činilo da je bavarski velikan u neviđenoj krizi i igre i rezultata.

Tim iz Minhena je razbio i Hertu, dao joj je šest golova u Berlinu i upisao treći uzastopni trijumf, drugi u Bundes ligi.

U te tri utakmice (u samo sedam dana) sastav Jupa Hajnkesa ima gol razliku 20:1!

Prethodno je po sedam golova dao Hofenhajmu i Bazelu u revanš meču osmine finala Lige šampiona.

Arjen Roben je dao tri gola (dva iz penala), Mario Gomes je jednom pogodio sa bijele tačke, a upisali su se i Tomas Miler i Toni Kros.

A šampion ne da tron i ne mari mnogo za Bajernov napredak - Borusija Dortmund je savladala Verder sa 1:0, pa i dalje ima pet bodova prednosti u odnosu na Bavarce.

Važan trijumf „milionerima” je obezbijedio najbolji fudbaler tog tima Šinđi Kagava koji je već nakon osam minuta igre iskoristio maestralnu asistenciju Gindogana i matirao golmana gostiju Mjelica.

Borusija Menhengladbah je prekinula seriju od tri meča bez pobjede u Leverkuzenu.

Domaćin je pao dva minuta prije kraja pogotkom De Kamarga. Borusija je prethodno vodila golom Rojsa u 7. minutu, a poravnao je Kisling u 75.

Frajburg je produbio krizu Hamburgera, dok je velika tri boda u gostima ostvario Volfsburg - „vukovi” su savladali Nirnberg sa 3:1, a strijelci su bili Mandžukić i Helmeš (dva puta).

Frajburg je produbio krizu Hamburgera, dok je velika tri boda u gostima ostvario Volfsburg - "vukovi" su savladali Nirnberg sa 3:1, a strijelci su bili Mandžukić i Helmeš (dva puta).

Augsburg - Majnc 2:1 (Ko 43, Langkamp 51 - Alagui 36)

Bajer - Borusija M. 1:2 (Kisling 75 - Rojs 7, De Kamargo 88)

Borusija D. - Verder 1:0 (Kagava 8)

Hamburger - Frajburg 1:3 (Iličević 75 - Flum 20, Kaligjuri 43, Makjadi 72)

Nirnberg - Volfsburg 1:3 (Didavi 9 - Mandžukić 15, Helmeš 24, 53)

Herta - Bajern 0:6 (Miler 9, Roben 12, 19 (penal), 67 (penal), Gomes 50 (penal), Kros 51).