Sautempton produbio krizu Evertona
89 pregleda 0 komentar(a)
Mančester siti Kajl Voker Rahim Sterling, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.11.2017. 18:12h

Mančester siti je pregrmio Hadersfild i nastavio veliku seriju pobjeda u svim takmičenjima, a usput i oborio dva rekorda.

"Građani" su slavili sa 2:1, iako su na poluvremenu imali minus autogolom Otamendija u posljednjim sekundama.

Mirisalo je na probleme za tim Pepa Gvardiole, realno ih je i bilo, ali je nastavak pokazao koliko Siti može da bude dominantan, jer je gotovo cijelo poluvrijeme proveo na polovini gostiju.

Poravnao je Aguero u 47. minutu iz penala koji je iznudio Sterling, koji je 84. više slučajno nego s namjerom pogodio mrežu nakon što je golman domaćina Lesl zaustavio udarac Kuna.

Siti je došao do brojke od 37 bodova u prvih 13 kola, što je rekord od kada postoji Premijer liga.

I ne samo to - upisao je rekordni 11. uzastopni trijumf, sačuvao osam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Mančester junajted, ali i prvi put u posljednje 22 godine slavio u gostima u prvenstvu nakon što je gubio na poluvremenu.

"Premijer liga je previše jako takmičenje da bismo sve pobjeđivali ili to radili s lakoćom. Ponosan sam na tim koji je ovu pobjedu upisao zahvaljujući velikoj želji da se takmiči s protivnikom", kazao je Gvardiola.

Arsenal je savladao Barnli i preuzeo četvrto mjesto na tabeli.

Na "Tarf Muru" je sve mirisalo na podjelu bodova, a onda je u sudijskoj nadoknadi Arsenal dobio penal - Tarkovski je s leđa gurnuo Ramzija, a siguran sa bijele tačke je bio Sančes.

"Mislim da se niko ne bi kladio na onaj penal. Odluka je prestroga", rekao je menadžer Barnlija Šon Dajč.

Arsen Venger je hvalio tim, a penal nije posebno komentarisao:

"S naše pozicije je izgledalo kao očigledno guranje. Nisam siguran, moram da pogledam snimak", istakao je Francuz.

Sautempton je bio nemilosrdan prema Evertonu, pa se krizi "karamela" ne nazire kraj.

Na "Sent Meriju" je bilo 4:1 za domaćina, a pogađali su Tadić, Ostin (dva puta) i Dejvis.

Jedini pogodak, i to izjednačujući za goste, djelo je Sigurđsona.

Hadersfild - Mančester siti 1:2

Otamendi (autogol) 45+1 - Aguero (penal) 47, Sterling 84.

Barnli - Arsenal 0:1

Sančes (penal) 90+2.

Sautempton - Everton 4:1

Tadić 18, Ostin 52, 58, Dejvis 87 - Sigurđson 45.

Subota: Liverpul - Čelsi 1:1, Mančester junajted - Brajton 1:0, Totenhem - VBA 1:1, Kristal Palas - Stouk 2:1, Svonsi - Bornmut 0:0, Njukasl - Votford 0:3;

Petak: Vest Hem - Lester 1:1.