Siti promašio dva penala, Arsenal ga stigao na vrhu

Čelsi je prekinuo niz od dva poraza, odnosno tri utakmice bez pobjede i popeo se na peto mjesto na tabeli sa 16 bodova. Lester je vezao tri utakmice bez pobjede i zauzima 13. mjesto na tabeli sa osam bodova.
Aguero, Foto: Reuters
Ažurirano: 15.10.2016. 16:12h

Pep Gvardiola počeo je sezonu sa šest vezanih pobjeda, a u posljednja dva kola njegov Mančester siti osvojio samo bod - nakon poraza od Totenhema, lider je remizirao kući sa Evertonom 1:1.

Moglo je, i moralo, da bude drugačije, ali fudbal je čudna igra. Siti je, naime, promašio čak dva penala - De Brujne u 43. i Aguero u 70. minutu.

Gosti su u 64. minutu tek drugi šut u okvir gola pretvorili u vođstvo, šestim pogotkom Romela Lukakua na posljednjih pet mečeva. Izjednačio je rezervista Nolito osam minuta kasnije.

"Uradili smo apsolutno sve što smo mogli. Razočaran sam, ali ne igračima, već zbog igrača", kazao je Gvardiola.

Манчестер Сити - Эвертон 1:1. Обзор матча. Английская Премьер Лига. 8 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Arsenal je iskoristio kiks Sitija i izjednačio se na vrhu tabele, poslije tijesne i teške pobjede nad Svonsijem 3:2, šeste vezane u šampionatu.

Volkot je postigao dva gola, Ozil jedan, a "tobdžije" su posljednjih 15-ak minuta branile vođstvo sa deset igrača, zbog isključenja Džake.

Арсенал - Суонси 3:2. Обзор матча. АПЛ 2016/17. 8 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Totenhem je, s druge strane, prekinuo niz od četiri pobjede, ali dobro je da je i izbjegao poraz od Vest Broma.

Domaćin je poveo golom Šadlija, bivšeg igrača Totenhena, osam minuta prije kraja, ali je Dele Ali stigao da donese bod Poketinovom timu.

U prvom meču dana, Čelsi je bio ubjedljiv protiv šampiona Lestera 3:0.

Loša i naivna igra u odbrani koštala je "lisice" ubjedljivog poraza.

Kod prvog gola, Dijego Kosta je ostao sam nakon kornera, kod drugog je Pedro sa zemlje asistirao hitrom Azaru, a kod trećeg je divnu asistenciju Čalobe u gol pretvorio Mozes.

Svanulo je i Slavenu Biliću - Vest Hem je na gostovanju Kristal Palasu upisao tek drugu pobjedu ove sezone, prvu od 21. avgusta.

Premijer liga 8. kolo:

Arsenal – Svonsi 3:2

Volkot 26,33, Ozil 57. - Sigurdson 38, Baston 66.

Bornmut – Svonsi 6:1

Danijels 5, Kuk 41, Stanislas 45. (penal), 65, Vilson 83, Gosling 88. - Mejson 34.

Mančester siti – Everton 1:1