Sitijeva perfekcija i šestica za trofej u FA kupu

Tim Pepa Gvardiole osvojio i treći pehar u domaćim okvirima ove sezone
1813 pregleda 0 komentar(a)
Siti je čekao na trofej u FA kupu od 2011. godine, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.05.2019. 20:18h

Niko više i ne postavlja dilemu da li je Mančester siti pod komandom Pepa Gvardiole najbolja ekipa koja je ikada zaigrala u engleskoj Premijer ligi.

Utisak je jedno, a činjenice govore da je Siti jedina engleska ekipa koja je u jednoj sezoni osvojila svako domaće takmičenje u kojem je igrala.

"Građani" su odbranili Premijer ligu, nedavno su osvojili Ligakup, a danas su dodali i FA kup ubjedljivom pobjedom nad Votfordom u finalu.

Na "Vembliju" je bilo čak 6:0, iako je Votford imao prvu veliku šansu na utakmici kada je Ederson odbranio šut Pereire.

David Silva je potom pogodio mrežu "stršljenova", na 2:0 je do poluvremena povisio Sterling, koji je sebično ukraol gol Žezusu, pa je tada bilo jasno da trofej ide na "Etihad".

U nastavku su se upisali i Žezus, De Brujne i još dva puta Sterling, pa je Siti osvojio šesti trofej u FA kupu, a prvi od 2011.

Siti je i jedini engleski tim koji je u sezoni upisao 50 trijumfa u svim takmičenjima.

To što Votford nije osvojio FA kup znači i da će naredne sezone u Ligi Evrope igrati Vulverhempton, sedmoplasirana ekipa Premijer lige.