Šturm se prošetao Podgoricom, Mladost nije imala ni promil šansi

Mladost imala 1:0 iz Graca, ali ubjedljivo poražena u revanšu od Šturma u Podgorici 3:0
73 pregleda 0 komentar(a)
mladost šturm, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 20.07.2017. 20:29h

Mladost nije imala ni promil šansi da prođe u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Šturm je u revanšu pod Goricom slavio 3:0, nadoknadivši sve što je propustio u prvom meču, a, usput, pokazavši da između crnogorskog i ozbiljnog evropskog tima, ipak, postoji vidljiva razlika.

Gosti iz Graca odigrali su utakmicu, kao da je „obična“, kao da ne jure gol minusa iz prvog meča, valjda svjesni da će razlika u kvalitetu morati da dođe do izražaja.

I došla je golovima Rohera u 33, Culeknera u 39. i Alara u 46. minutu, a mogla da je da bude izražena i ubjedljivije da Ljuljanović sredinom drugog dijela nije odbranio penal strijelcu trećeg pogotka, te da nije imao još nekoliko dobrih intervencija...

Tok meča

Mirno gosti privode utakmicu kraju...

66. minut - Penal za Šturm. Skrivio ga je Marko Ćetković, a Ljuljanović odbranio šut Alara sa 11 metara,

Stijepović je pogodio gol gostiju, ali iz ofsajda. Sumnjiva odluka pomočnog sudije.

Mladost nema čemu da se nada, potrebna su joj tri gola...

46. minut - gotovo je - Šturm vodi 3:0. Deni Alar je postigao spektakularan gol.

Šturm vodi 2:0 pod Goricom -. apsolutno zasluženo.

Gosti mnogo bolji, tehnički superiorniji, mirni sa loptom u nogama, strpljivi, kao da su bili svjesni da inicijativa i takva igra mora da donese rezultat.

39. minut - 2:0 za Šturm - Filip Culekner je sa 17-18 metara savladao Ljuljanovića preciznim udarcem po zemlji.

37. minut - još jedna šansa za goste. Hirlander je šutirao sa 20-ak metara, opasno, po zemlji, Ljuljanović je uspio da reaguje, iako je bio pokriven,

33. minut - vodi Šturm. Alar je zadržao loptu pored dva čuvara, sjajno je provukao do Rohera, koji je sa desetak metara matirao Ljuljanovića.

Još dva šuta van šesnaesterca igrača Šturma, oba daleko od gola.

Ponovo Pocman, ponovo Luljanović.

19. minut - popustio je blok Mladosti. Pocman se ubacio sa lijeve strane, umakao Đurišiću, ali je njegov šut glavom efektno odbranio Luljanović.

Još jedan šut van šesnaesterca igrača Šturma, bilo ih je mnogo u prvom meču -. Roher preko gola.

12. minut - Situacija i pred golom Šturma. Ćetković je loše završio...

10. minut - prva opasnost - Likojanis je tukao iz slobodnog udarca, Ljuljanović je odbranio,

Prvih pet minuta pokazali su kakvu utakmicu bi trebalo očekivati. Šturm sa loptom u nogama, igrači Mladosti iza lopte, čekajući šansu da iz kontri reaguju.

Počeo je meč pod Goricom.

Lijepa noć u Podgorici, stadion dobro popunjen na zapadnoj i istočnoj tribini. Sjever je prazan, na jugu su samo navijači Šturma, njih oko 150.

Fudbvaleri Mladosti od 20 i 30 dočekuju Šturm u revanš meču drugog kola Lige Evrope.

Naš tim ima prednost od 1:0 iz prvog meča u Gracu i lijepu šansu da dođe do treće runde i dvoboja sa Fenerbahčeom.