Trijumf Valensije za put ka eliti

"Slijepi miševi" su večeras na "Mestalji" dobili Betis 2:0 i nakon 27. kola, imaju bod manje od trećeplasiranog Reala
valensija, Foto: Laliga.es
Ažurirano: 04.03.2018. 22:01h

Valensija je zadržala osam bodova prednosti u odnosu an Sevilju u borbi za put u Ligu šampiona. "Slijepi miševi" su večeras na "Mestalji" dobili Betis 2:0 i nakon 27. kola, imaju bod manje od trećeplasiranog Reala.

Rodrigo Moreno sjajni šutem sa 16 metara u 23. i Simone Zaza u 47. minutu su trasirali put pobjedi nad naugodniom Betisom.

U današnjim duelima, Real Sosijedad je u baskijskom derbiju bio bolji od Alavesa sa 2:1, pa je ekipa iz San Sebastijana dospjela u sigurnu zonu sa 33 boda. Alaves ima dva boda manje, ali 11 poena je iznad zone ispadanja.

U podnevnom duelu Levante je remizirao sa Espanjolom, koi je izjednačio u prvom minutu nadokande golom Lea Baptistaa. Domaćin je poveo iz penala koji je raealizovao Morales u 55. minutu. Levante je na samo bod od zone ispadanja sa 21 bodom, dok Espanjol ima 32.