Milar
  • 65
    Milar
Podgorica - Stadion pod Goricom. Sudija: Alan Mario Sant (Malta)
Očekivanja su bila velika, iako rival iz Belfasta sigurno nije potcijenjen, Sutjeska je sa velikim ambicijama ušla u dvomeč sa Linfildom, ali je nakon prvih 90 minuta (pre)daleko od plej-ofa Lige Evrope – crnogorski prvak je poražen kao domaćin 2:1 od šampiona Sjeverne Irske, a da, pritom, osim u prvih 25 minuta nije pokazao da je bolji tim.Revanš je u Belfastu za sedam dana, možda misija nije nemoguća kao što je bila na Kipru, protiv APOEL-a, ali razloga za realni optimizam nema mnogo.
81
Bubanja je dobio žuti karton.
Yellow
68
Bubanja umjesto Erakovića.
Substitute

Irci su čvrsti, dobro postavljeni, uglavnom iza lopte, u bloku pred svojim golom i stabilni u situacijama kada su se branili.

Opasni su iz kontri, Milarova realizacija je bila veoma efektna...

65
Vodi Linfild. Brza akcija, Heri je lansirao Milara, koji je efektno prebacio Giljena, koji je, čini se, bespotrebno istrčao...
Goal
59
Velika šansa za Linfild. Lejveri je pobjegao Šofrancu po lijevoj strani, pokušao da iznenadi Giljena udarcem u bliži ugao - budan je bio golman Sutjeske.
Shot
58
Kojašević je probio blok Linfilda, prošao do ivice šesnaesterca i šutirao pored lijeve stative.
Shot
46
Dobar pokušaj Bulatovića, odbio je Ferguson u korner.
Shot
46
Nikolić umjesto Božovića, napadač za napadača.
Substitute
45
Kraj poluvremena.
Whistle
45
Žuti karton za Jankovića, koji neće igrati u revanšu.
Yellow
38
Izjednačio je Linfild. Lejveri je šutirao sa ivice šesnaesterca, Giljen sjajno odbranio, a odbijenu loptu Milar ubacio u mrežu.
Goal
34
Velika šansa za Sutjesku. Prekid, odbila se lopta do Nedića, čiji je šut izblokiran na putu ka golu.
Shot
29
Prvi šut gostiju - Lejveri je iz teške pozicije poslao loptu pored stative.
Shot
22
Pokušaj Kojaševića sa 20-ak metara, pored gola. Sutjeska bolja.
Shot
18
Još jedan karton za Irce - Klark.
Yellow
Kojašević je protiv Slovana u Bratislavi postigao čudesan pogodak za 1:1 u 93. minutu, sada je pod Goricom izveo još jednu magiju.
10
Golčina Kojaševića iz slobodnog udarca sa 17 metara. Pod prečku.
Goal
8
Faul Kejsmenta nad Vučićem na vrhu šesnaesterca. Žuti karton i šansa iz slobodnog udarca za Sutjesku.
Yellow
2
Prva akcija Sutjeske. Janković je povukao, njegov šut je blokiran, lopta došla do Božovića, koji je tukao preko prečke.
Shot
1
Počeo je meč.
Whistle
Pobjednik dvomeča Sutjeska - Linfild u plej-ofu će igrati sa poraženim iz duela treće runde kvalifikacija za Ligu šampiona APOEL - Karabag.
Karabag vodi 1:0 na Kipru.
Linfild: Ferguson - Kejsment, Mekgiven, Staford, Klark - Falon, Malgru - Milar, Heri, Kvin - Lejveri.
Sutjeska: Giljen - Ciger, Šofranac, Nedić, Bulatović - Eraković, Janković - Kojašević, Ćetković, Vučić - Božović.

Fudbaleri Sutjeske od 20 i 15 dočekuju Linfild iz Sjeverne Irske u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Meč se igra u Podgorici, jer stadion u Nikšiću ne ispunjava uslove za ovaj nivo takmičenja. Sutjeska je prvi put dočekala avgust u Evropi, baš kao i Linfild, sigurno da ima šansi da ode i korak dalje.

Rival je, međutim, najbolji tim i najveći klub u Sjevernoj Irskoj, a ambicije gostiju su iste.