Valensija na krilima Alveša savladala Sevilju

Heroj „slijepih miševa” je, kao i mnogo puta ranije, bio Dijego Alveš, koji je 15. put odbranio penal u Primeri.
Ažurirano: 25.01.2015. 22:04h

U direktnom obračunu za mjesto koje vodi u Ligu šampiona, Valensija je savladala Sevilju sa 3:1 i preotela joj 4. poziciju.

Heroj „slijepih miševa” je, kao i mnogo puta ranije, bio Dijego Alveš. Valensija je vodila golovima Danija Pareha u 18. (iz penala) i 32. minutu, a tim iz Andaluzije je mogao da izjednači vrlo brzo.

Karlos Baka je u 36. minutu iskoristio jedanaesterac, a pet minuta kasnije je opet postavio loptu na bijelu tačku.

Brazilski golman je tada uradio ono što od njega na svijetu možda bolje radi samo Samir Handanović - odbranio je šut kolumbijskog reprezentativca sa "kreča".

To je Alvešu bio 15. odbranjeni penal iz 32 pokušaja u Primeri otkada je 2007. stigao u Almeriju iz Atletiko Mineiraa. Zanimljivo, čak četvrti put je to uradio protiv Sevilje...

Valensija je pitanje pobjednika riješila preko Havija Fuega u 56. minutu.

Espanjol je golovima Kristijana Stuanija (dva) i Felipea Kaiseda savladao Almeriju sa 3:0.

Pobjednika nije bilo u duelima Atletik Bilbaa i Malage (1:1) i Deportiva i Granade (2:2). Gosti su u La Korunji do remija stigli pogotkom Roberta Ibanjesa u 83.

Valensija - Sevilja 3:1 (Pareho 18 (penal), 32, Fuego 56 - Baka (penal) 36)

Espanjol - Almerija 3:0 (Stuani 37, 40, Kaisedo 74)

Atletik B. - Malaga 1:1 (San Hose 70 - Gera 78)

Deportivo - Granada 2:2 (Rodriges 34, Peres 38 - Piti 7, Ibanjes 83)