Čelsi - Roma 3:3, Barselona - Olimpijakos 3:1, Benfika - Mančester junajted 0:1
3 komentar(a)
čELSI ROMA, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.10.2017. 20:53h

Barselona, Mančester junajted i Pari sen Žermen zadržali su maksimalan učinak.

Barsa je savladala Olimpijakos 3:1, iako je cijelo drugo poluvrijeme imala igrača manje. U drugih 45 minuta, Katalonci su postigli dva gola, a Leo Mesi postao prvi fudbaler koji je u dresu jednog kluba upisao 100. pogodaka.

PSŽ je bio moćan u Briselu 4:0, uz golove trija Nejmar - Kavani - Mbape.

Junajted je slavio u Lisabonu 1:0, zahvaljujući kiksu Mila Svilara, najmlađeg golmana u istoriji LŠ.

Meč večeri odigrali su Čelsi i Roma. Domaćin je vodio 2:0, gosti preokrenuli na 3:2, na kraju po bod - 3:3. Po dva gola postigli su Azar i Džeko.

Tok mečeva

90. minut - Olimpijakos stiže do gola. Nikolau je nakon sopstvene, pogodio i mrežu Barselone.

90. minut - Bazel ovjerava pobjedu u Moskvi. Oberlan za 2:0.

88. minut - PSŽ demonstrira silu u Briselu. Vodi 4:0. Di Marija.

84. minut - Juventus stiže do 2:1 protiv Sportinga. Mario Mandžukić.

75. minut - spektakularna utakmica na Stamford bridžu. Čelsi je izjednačio - 3:3. Drugi gol Azara.

70. minut - nevjerovatna Roma. Od 2:0 za Čelsi, do 2:3. Drugi gol Džeka.

66. minut - nakon Mbapea i Kavanija, upisao se i Nejmar. Anderleht - PSŽ 3:0.

65. minut - Mančester junajted vodi u Lisabonu. Neobičan gol - najmlađi golman u istoriji LŠ Mile Svilar unio je loptu preko gol-linije, nakon pokušaja Rašforda.

64. minut - hrabra Roma je stigla do 2:2. Edin Džeko.

64. minut - Barsa je na 3:0. Lukas Dinj.

61. minut - Leo Mesi dovodi Barsu do 2:0 protiv Olimpijakosa. Katalonci imaju igrača manje.

51. minut - Bajern vodi 3:0 protiv Seltika. Mats Humels, nakon kornera Robena, koji igra 100. utakmicu u LŠ.

Nakon prvih 45 minuta, Pari sen Žermen i Bajern imaju dva gola prednosti nad Seltikom, odnosno Anderlehtom.

Čelsi vodi protiv Rome 2:1, vodi i Barselona protiv Olimpijakosa 1:0, ali ima igrača manje.

Junajted ne može da probije odbranu Benfike, ni da ozbiljno ugrozi Mila Svilara, najmlađeg golmana u istoriji Lige šampiona.

44. minut - PSŽ vodi 2:0 protiv Anderlehta. Strijelac Edinson Kavani.

Barselona će drugo poluvrijeme protiv Olimpijakosa igrati sa 10 igrača. Pike je dobio dva žuta kartona, drugi zbog igranja rukom.

40. minut - vraća se Roma. Aleksandar Kolarov je smanjio na 2:1. Sjajan gol srpskog reprezentativca.

37. minut - Čelsi je duplirao prednost protiv Rome. Strijelac Eden Azar.

29. minut - Bajern na sigurnih 2:0. Džošua Kimih je strijelac drugog gola.

29. minut - Bazel vodi u Moskvi, protiv CSKA, golom Taulanta Džake.

29. minut - majstorija Miralema Pjanića iz slobodnog udarca. Juventus - Sporting 1:1.

18. minut - još jedan autogol. Na Nou kampu, Nikolau je pogodio sopstvenu mrežu. Barselona - Olimpijakos 1:0.

17. minut - proradio je Tomas Miler. Vodi Bajern protiv Seltika.

12. minut - Sporting vodi u Torinu. Bufon je odbranio šut Martinša, a lopta pogodila Aleksa Sandra i završila u mreži.

11. minut - David Luis za vođstvo Čelsija protiv Rome.

4. minut - PSŽ već vodi u Briselu. Kilijan Mbape je strijelac, asistent Verati.

Već osmi gol 18-godišnjeg napadača - najefikasniji tinejdžer u istoriji LŠ je Kilijan Mbape.

Počeli su mečevi.

Mančester junajted, PSŽ, Čelsi i Barselona mogli bi večeras da dođu na korak od osmine finala,ukoliko zadrže stopostotan učinak.

Junajted gostuje u Lisabonu, gdje će Mile Svilar, sin nekadašnjeg golmana Vojvodine Ratka, postati najmlađi golman u istoriji Lige šampiona.

Svilar je član mlađih selekcija Belgije, ali bi uskoro trebalo da postane reprezentativac Srbije.

PSŽ gostuje u Briselu, Čelsi u derbiju dočekuje Romu, a Barselona ekipu Olimpijakosa.

U prvom meču, Karabag i Atletiko igrali su bez golova.