VBA izvukao bod protiv Barnslija, Lids remizirao sa Prestonom, "sove" skočile na treće mjesto

Tim Slavena Bilića i dalje lider na tabeli
821 pregleda 0 komentar(a)
Detalj sa meča VBA - Barnsli, Foto: Twitter.com/wba
Ažurirano: 22.10.2019. 23:14h

Fudbaleri VBA nijesu večeras uspjeli da savladaju Barnsli u 13. kolu Čempionšipa – duel na “Hotornsu“ završen je 2:2, a podjelom bodova može više da bude zadovoljan tim Slavena Bilića, koji je nadoknadio dva gola zaostatka.

Gosti su na poluvremenu imali dva gola prednosti - oba gola postigao je Bredšo, da bi u drugom poluvremenu "vrećice" nakon autogola Dijabija i pogotka Pereire uspjele da dođu do boda.

Barnsli je bez trijumfa od prvog kola.

Kiks VBA nije iskoristio Lids – “paunovi“ su remizirali na gostovanju Prestonu (1:1) i ostali na dva boda zaostatka za liderom.

Ekipa Marsela Bijelse može da bude zadovoljna konačnim ishodom, budući da je Preston poveo preko Tima Barkhuizena. Izjednačio je Edvard Nketija, koji u Lidsu igra na pozajmici iz Arsenala.

Nova tri boda upisao je Šefild Venzdej – “sove“ su na svom “Hilsborou“ bile bolje od Stouka, a jedini gol postigao je Luongo dva minuta prije kraja prvog dijela igre.

Nakon večerašnjeg trijumfa ekipa Gerija Monka je treća na tabeli i za vodećim VBA zaostaje tri boda.

Birmingem je bio bolji od Blekburna (1:0), Svonsi je kući poražen od Brentforda (0:3), dok su dueli Milvola i Kardifa, odnosno KPR-a i Redinga završeni identičnim rezultatom – 2:2

Preostali mečevi 13. kola na programu su sjutra veče (20:45h).