Volfsburg prekinuo crnu seriju

Iako je prvo promašio penal u 29. minutu, Brazilac Dijego je sa dva gola u prvom poluvremenu, u razmaku od deset minuta, praktično riješio pitanje pobjednika.
Dijego, Foto: Reuters
Ažurirano: 25.02.2011. 22:05h

Nakon četiri uzastopna poraza Volfsburg je konačno “ogrijalo sunce” – šampion Njemačke iz 2009. godine, koji se u tekućoj sezoni bori za opstanak, savladao je večeras, u derbiju začelja, fenjeraša Borusiju iz Menhengladbaha sa 2:1.

Gosti su uspjeli do kraja samo da ublaže poraz, u preko kapitena Filipa Demsa u 74. minutu iz penala. … Rezultati: Volfsburg - Borusija M. 2:1 (Dijego 36, 45+1 - Dems 74p). Subota: Šalke – Nirnberg, Hofenhajm – Majnc, Keln – Frajburg, Kajzerslautern – Hamburg, Sent Pauli – Hanover, Bajern - Borusija D. Nedjelja: Ajntraht – Štutgart, Verder – Bajer.