Žiru - prvi "tobdžija" Arsenala, Čelsi i Roma u osmini finala

Plasman u osminu finala izborili Roma, Arsenal, Čelsi, Dinamo Kijev i Gent. Ranije su prolaz obezbijedili Bajern, Barselona i Zenit
54 pregleda 1 komentar(a)
Arsenal, Foto: Reuters
Ažurirano: 09.12.2015. 21:58h

Poznati su svi učesnici osmine finala Lige šampiona.

Arsenal je napravio podvig u Pireju - het-trikom Olivijea Žirua, "tobdžije" su savladale Olimpijakos 3:0.

U osmini finala je i Čelsi nakon pobjede nad Portom 2:0, kao i Roma, uprkos remiju bez golova sa BATE Borisovim.

Iznenađenje je kompletirao Gent, pobjedom nad Zenitom. Belgijski tim biće poželjan rival u prvoj eliminacionoj rundi.

Tok mečeva

Drama je u finišu grupe E. Bajer je imao sjajnu šansu za 2:1 protiv Barse, ali je Ter Štegen maestralno odbranio šut Ćićarita. Da je Meksikanac pogodio, Bajer bi se plasirao u osminu finala, jer je Roma samo 0:0 sa BATE Borisovom u Rimu. Za goste je do 78. minuta igrao naš Nemanja Nikolić.

88. minut - Bajern imao penal za 3:0 u Zagrebu. Nije ga iskoristio Tomas Miler. Pogodio je stativu.

78. minut - Gent vodi 2:1. Švajcarac Milićević strijelac. Samo čudo može da spriječi belgijski tim da se plasira među 16 najboljih.

Malo engleske ironije iz ugla Džonatana Vilsona, jednog od vodećih engleskih novinara..

76. minut - Lion dotukao Valensiju na debiju Gerija Nevila - Lakazet za 2:0 iz kontre.

Muk na stadionu u Atini. Novinar BBC-ja javlja da navijači Olimpijakosa kolekivno - plaču.

67. minut - Olivije Žiru je heroj Arsenala - njegov treći gol, ovoga puta iz penala. Kakav momenat za njegov prvi het-trik u dresu "tobdžija". Arsenal ima 3:0.

65. minut - Zenit ne da Gentu da lako dođe do osmine finala - 1:1, Dzjuba. Šesti gol na šest mečeva za korpulentnog napadača.

64. minut - Bajern na 2:0 protiv Dinama, opet Levandovski.

61. minut - Bajern vodi u Zagrebu. Levandovski na asistenciju Milera.

Sjajan karakter pokazali su igrači Arsenala u dosadašnjem toku meča sa Olimpijakosom. Imaju tih 2:0, ali nije gotovo. Evo i zbog čega.

52. minut - I Čelsi na 2:0. Vilijan, ubjedljivo najbolji igrač Murinjovog tima. Njegov peti gol u Ligi šampiona, prvi koji nije postigao iz slobodnog udarca.

49. minut - Olivije Žiru ponovo - Arsenal ima rezultat koji ga vodi u osminu finala. Briljantna asistencija Džoela Kempbela, koji je dio karijere proveo u Olimpijakosu, kao pozajmljen igrač Arsenala.

Počela su druga poluvremena.

Može li Arsenal do drugog gola u Pireju?

Može li jedna velika zvijezda svjetskog fudbala izaći iz krize?

Nakon prvih 45 od posljednjih 90 minuta prve faze Lige šampiona, Arsenal je na pola puta do osmine finala. Vodi 1:0, golom Žirua, protiv Olimpijakosa, ali ga samo pobjeda od dva razlike vodi dalje.

Čelsi vodi protiv Porta, a dovoljan mu je bod. Dinamo iz Kijeva ima 1:0 protiv Makabija i u ovom trenutku je među 16 najboljih.

Roma igra bez golova sa BATE Borisovom, ali ako Bajer ne pobijedi Barselonu (1:1 je trenutno) dovoljan je Rimljanima i bod.

Gent je blizu osmine finala - vodi protiv Zenita, a Valensija gubi od Liona.

37. minut - Lion vodi protiv Valensije. Strijelac Korne. Valensija pred eliminacijom, na debiju Gerija Nevila na klupi.

29. minut - vodi Arsenal. Nakon prečke Kempbela nekoliko minuta ranije, Olivije Žiru načeo Olimpijakos.

Olivier Giroud Goal - Olympiakos Piraeus 0-1... by Video-Sport

23. minut - Bajer poravnao protiv Barselone. Ćićarito na asistenciju Mehmedija.

20. minut - povela Barselona, Mesi na asistenciju Rakitića.

18. minut - Gent pred vratima osmine finala - 1:0 protiv Zenita. Depotr strijelac.

16. minut - gol i u Kijevu. Vodi Dinamo protiv Makabija,. Strijelac Garmaš. Dinamo pobjedom ide dalje bez obzira na ishod meča u Londonu.

12. minut - gol u Londonu. Čelsi vodi protiv Porta. Autogol Ivana Markana. Šutirao je Dijego Košta, Kasiljas odbranio, a na loptu naletio Markano i odbio je u mrežu. Čelsiju je dovoljan bod za osminu finala.

Mreža se zatresla na "Mestalji", ali je štoper Valensije Mustafi napravio faul u napadu.

Bučno je u Pireju, engleski izvještači javljaju da od navijača Olimpijakosa ne mogu da čuju svoje misli.

Miran početak na svih osam mečeva. Arsenal je tim koji ne smije da miruje. Potrebna mu je pobjeda od dva gola razlike nad Olimpijakosom.

Počelo je posljednjih 90 minuta Lige šampiona u 2105. godini. Još pet mjesta ostalo je u osmini finala.

Grupa E

Roma - BATE Borisov 0:0

Bajer Leverkuzen - Barselona 1:1

Ćićarito 23. - Mesi 20.

Tabela: Barselona 14, Roma 6, Leverkuzen 6, BATE Borisov 5.

Grupa F

Olimpijakos - Arsenal 0:3

Žiru 29, 49, 67. (penal)

Dinamo Zagreb - Bajern 0:2

Levandovski 61, 64.

Tabela: Bajern 15, Arsenal, Olimpijakos 9, Dinamo Zagreb 3.

Grupa G

Čelsi - Porto 2:0

Markano 12. (autogol), Vilijan 52.

Dinamo Kijev - Makabi 1:0

Garmaš 16.

Tabela: Čelsi 13, Dinamo Kijev 11, Porto 10, Makabi 0.

Grupa H

Gent - Zenit 2:1

Depotr 18, Milićević 78. - Dzjuba 65.

Valensija - Lion 0:2

Korne 37, Lakazet 76.

Tabela: Zenit 15, Gent 10, Valensija 6, Lion 4.

Večeras će biti poznati svi učesnici osmine finala Lige šampiona.

Uoči posljednjih 90 minuta u grupama E, F, G i H poznata su tri putnika u drugu fazu - Barselona, Bajern i Zenit.

U najtežoj situaciji od velikih klubova je Arsenal, kome ja prolaz potrebna pobjeda od dva gola razlike nad Olimpijakosom, u paklenoj atmosferi na "Karaiskakiju".

I Čelsi je na ivici - ne smije da izgubi od Porta u Londonu ako želi u osminu finala. U srećna vremena za Murinja, bod na domaćem terenu bio bi dječja igra (Čelsi je poražen samo jednom na posljednjih 37 mečeva u grupnoj fazi Lige šampiona na "Stemford brdižu"), ali je njegov tim nestvarno loš ove sezone...

Ukoliko Arsenal i Čelsi ne prođu dalje, Premjer ligu među 16 najboljih evropskih klubova predstavljao bi samo Mančester siti.