Hrvatska srušila Španiju u spektaklu na Maksimiru, Bosna u elitnom rangu

97 pregleda 16 komentar(a)
hrvatska, Foto: Reuters
Ažurirano: 15.11.2018. 21:43h

Spektakularan meč na punom Maksimiru - Hrvatska je pobijedila Španiju 3:2, pogotkom Tina Jedvaja, njegovim drugim na utakmici, u trećem minutu sudijske nadoknade.

"Vatreni" su dva puta vodili (Kramarić 54, Jedvaj 69), Španci preko Danija Sebaljosa u 56. i Serhija Ramosa u 78. minutu iz penala stizali do izjednačenja.

Izgledalo je da neće biti pobjednika u Zagrebu, da Hrvatska neće uspjeti da se revanšira Španiji za težak poraz na otvaranju Lige nacija (6:0), kada je Jedvaj izrastao u heroja - proslijedio je loptu u mrežu nakon šuta Brekala i odbrane De Hee.

Španija je takmičenje u grupi 4 završila sa šest bodova.

Engleska i Hrvatska imaju po četiri, uoči međusobnog duela na Vembliju.

U drugom meču večerašnjeg programa Lige A, Belgija je savladala Island 2:0.

U narednom izdanju Lige A igraće Bosna i Hercegovina, koja je remizirala sa Austrijom u gostima 0:0 i obezbijedila prvo mjesto u grupi 3 Lige D.

Iz Lige C u Ligu B ide Finska uprskos porazu od Grčke 1:0. Finci su obezbijedili prvo mjesto u grupi 2.