Budućnost Bemax serijom 18:0 srušila šampiona

„Vučice“ za četiri minuta i 25 sekundi posljednjeg kvartala dale 18 poena zaredom, povele 56:38 i otklonile sve dileme
Meri Meloun
Meri Meloun
Ažurirano: 01.03.2018. 20:29h

Još su dvije utakmice do kraja, ali košarkašice Budućnost Bemaxa već mogu da prave planove za fajnl-for WABA lige, na kojem će, ako se ne dogodi neko čudo, učestvovati peti put zaredom.

U derbiju u Univerzitetskoj dvorani, tim Gorana Boškovića je savladao Celje sa 59:50 i morao bi da izgubi preko 28 razlike od Partizana u Beogradu i u posljednjem kolu od Montane pred svojim navijačima, kako bi izgubio mjesto na završnom turniru. Taj scenario je nemoguć...

Aktuelni šampion je protiv prvaka iz 2016. godine vodio samo tri puta - 13:12, 34:32 i 36:35. Budućnost se dugo mučila u napadu, ali je na startu posljednjeg kvartala konačno počela da šutevima sa distance kažnjava zonu gošći i prelomila meč.

„Protivnik je igrao zonu 40 minuta, nije bilo lako. Promašili smo mnogo otvorenih šuteva, čim smo ih pogodili stekli smo veliku prednost. Igrali smo izvanredno odbranu svih 40 minuta i to je ono što uvijek moramo, što nas krasi. Zbog toga sam veoma zadovoljan“, istakao je Bošković.

U prve tri četvrtine je svaki poen bio veoma bitan i izboren na mišiće, da bi domaće za četiri minuta i 25 sekundi posljednjeg kvartala dale 18 zaredom, povele 56:38 i otklonile sve dileme. Seriju je otvorila i zatvorila Anđelika Mitrašinović trojkama, a u međuvremenu je osam koševa upisala Kristina Topuzović, po dva Nikolina Džebo i Tamara Kapor.

„Trudile smo se da ispoštujemo dogovor iz svlačionice, ali smo imale problema u napadu. Zadovoljne smo zbog pobjede, trudićemo se da se u preostale dvije utakmice što bolje uigramo za fajnl-for“, naglasila je Topuzovićeva, sa 13 poena najefikasnija igračica „vučica“.

Budućnost Bemax - Celje 59:50 (12:10, 14:11, 12:17, 21:12)

Podgorica - Univerzitetska dvorana. Gledalaca: 200. Sudije: Živaljić, Mjeda, Canković (Hrvatska).

Budućnost Bemax: Bigović, Jovićević, OROZOVIĆ 5 (2-1), Babić 2, Mitrašinović 10 (2-2), TOPUZOVIĆ 13 (1-1), MUJOVIĆ 10 (6-4), Jakšić, MELOUN 6 (3-2), Džebo 2, KAPOR 11 (2-2), Pavićević.

Celje: Mitrić 2, DELIĆ 3 (1-1), SLONJŠAK 7, Krošelj 7, Delić, FRIŠKOVEC, L. OCVIRK 7 (4-2), M. Ocvirk, Marić, ČIDOM 19 (4-1), Stefanoski 5.