Budućnost Podgorica prvak Crne Gore

Budućnost je večeras u Nikšiću, u drugom meču finalne serije plej-ofa, savladala Roling 73:58 i sa 2:0 u pobjedama nakon četiri godine došla do trofeja.
141 pregleda 0 komentar(a)
Budućnost Podgorica košarkašice, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 22.04.2012. 18:47h

Košarkašice Budućnost Podgorice osvojile su titulu prvaka Crne Gore.

To je podgoričkom timu peta titula prvaka. Budućnost je, osim 2007. i 2008, trofej osvajala i 2002. i 2003. godine, kada je bila šampion tadašnje državne zajednice.

Podgoričanke su ove sezone osvojile i trofej Kupa Crne Gore, a na domaćoj sceni ostvarile su maksiman učinak.

Predvođene Jasminom Bigović gošće su tačno znale šta hoće, pa izabranicama Mirka Baletića nije bilo izbora, osim da čestitaju, u ovom trenutku, boljem od sebe.

Istina, domaće su u prvih 10 minuta uspjele da drže rezultatsku ravnotežu. Međutim, do odlaska na odmor domaće su “pale” što je protivnik iskoristio da stigne do nedostižnih 13 poena (25:43).

Nakon odmora Budućnost je i dalje gospodarila nikšićkim parketom, najviše zahvaljujući već pomenutom Jasminom, odnosno Milicom Milošev (postigla 16 poena).

Sa druge strane treba napomenuti da je kod domaćih na visini zadatka bila Biljana Turčinov, kao i Nataša Orbović (14 poena).

Posljednjih 10 minuta Roling je iskoristio šampionsku uspavanost da ublaži poraz, jer je Budućnost u posljednjoj četvrtini postigla svega šest poena.

Pobjednički pehar kapitenu Budućnost-Podgorice Nataši Popović uručio je član Predsjedništva Košarkaškog saveza Radoš Šućur.

Roling – Budućnost Podgorica 58:73 (15:20, 10:23, 14:24, 19:6)

Nikšić – Dvorana Sportskog centra.Gledalaca: 150. Sudije: Jokić, Šundić (Podgorica), Vojinović (Nikšić).

Roling: Orbović 14, Musić, Goranović, Stanišić 7, Turčinović 17, Baletić, Vučić 1, Dubljević 2, Krivokapić, Janković, Todorović 10, Nikić 7.

Budućnost: Bigović 21, Popović 14, Vujadinović 3, Đaletić, Bajić, Dobrović 5, Mugoša 2, Milosev 16, Kirberg, Vujačić, Popović 11, Mujović 1.