Budućnost Voli lako savladala Metalac

Nemanja Jaramaz, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 31.10.2015. 22:07h

Očekivali su košarkaši Budućnost Volija sa dozom straha duel sa Metalcem, ali prema dešavanjima na terenu, razloga za strah nije bilo.

Sem u prvih 10 minuta, kada su se Valjevci držali rezultatski priključak, u ostalom dijelu meča na terenu je postojao smao jedan tim.

Izuzetno agresivnom odbranom i tečnim napadom, Podgoričani su imali potpunu kontrolu igre i već poslije prvog poluvremena, kada je na semaforu stajalo 50:40, bilo je jasno da će bodovi ostati u Crnoj Gori.

U drugom poluvremenu, prednost crnogorskog šampiona je konstantno rasla.

Lako su igrači Budućnost Volija pronalazili put do koša rivala, pa je u 36. minutu poslije poena Alekse Ilića bilo maksimalnih 24 poena viška (80:56).

Tada je Igor Jovović sa terena povukao nosioce igre, a šansu su dobili igrači sa manjom minutažom.

Metalac je to iskoristio, napravio je seriju 16:3 i ublažio poraz.

Pet igrača u domaćem timu je imalo dvocifren broj poena, a najefikasniji je bio Nemanja Jaramaz sa 14, Omar Kuk je dao 13 (šest asistencija).

Aleks Marić je meč završio sa 12 koševa (11 u prvoj četvrtini) i 13 skokova.

Tadija Dragićević (3-3 trojke) i Divou Džozef su ubacili po 11.

U redovima Metalca, istakli su se Nikola Jevtović 19 (10-7 za dva) i Đorđe Majstorović (15, 10 skokova).

Budućnost Voli - Metalac 83:72 (22:21, 28:19, 22:12, 11:20)

Podgorica - Dvorana: „Morača”. Gledalaca: 1.500. Sudije: Dožai, Jovović (Hrvatska), Majkić (Slovenija).

Budućnost Voli: Su. Šehović 7 (2-1), Jaramaz 14 (6-6), Subotić, Se. Šehović 3 (2-1), Kuk 13, Baćović 8 (5-2), Ilić 2, Dragićević 11, Marić 12 (7-6), Radunović, Rikić 2, Džozef 11 (1-0).

Metalac: Kocović, Čampara, Kutlešić 1 (2-1), Janković 5 (1-1), Majstorović 15 (9-7), Jevtović 19 (5-5), Pilčević 12 (3-2), Jošilo 2 (2-2), Rakićević, Đukanović 9, Gabrić.